کاشت مو به روش میکروفیت

جدیدترین روش کاشت مو چیست؟

افراد زیادی امروزه دچار مشکلات ریزش مو و یا طاسی می باشند. وقوع این معضل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که چنانچه برای درمان آن به موقع اقدام نشود فرد موی خود را به صورت دائمی از دست خواهد داد و تنها راه درمان قطعی و بازگشت موهای از دست رفته برای چنین افرادی کاشت مو می باشد. برخی از عواملی که سبب ریزش مو و یا طاسی می شود عبارتند از: عوامل ژنتیکی و ارثی ، تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی ، عدم مراقبت صحیح از مو ، آسیب های فیزیکی مانند سوختگی یا تصادف ، بیماری هایی همچون سرطان ، استفاده ار برخی داروها و موارد دیگر جز دلایل اصلی ریزش مو و یا از دست دادن مو می باشد.


اما با پیشرفت تکنولوژی و ارائه روش های گوناگون بر اساس تحقیقات متخصصان سبب شد روش های گوناگونی برای بازگشت مو و جلوگیری از ریزش آن ارائه گردد که امروزه این روش ها در قالب کاشت مو یا پیوند مو مورد انجام قرار می گیرد. کاشت مو مطمئن ترین روش شناخته شده برای بازگشت موهای از دست رفته می باشد که طی سالیان اخیر موفقیت خود را اثبات کرده است. همانطور که می دانید تکنیک کاشت مو در سال های اخیر پا به پای علم پزشکی دچار پیشرفت و تغییر و تحول شده است. این موضوع سبب شده است جدید ترین روش های کاشت مو که از بالاترین تاثیرگذاری برخوردار هستند توسط پزشکان متخصص انجام گیرد.


یکی از جدیدترین روش های پیوند مو ، کاشت مو به روش میکروفیت می باشد که در این مقاله شما را بیشتر با این روش آشنا خواهیم نمود. این روش کاشت مو با نام های میکرو گرافت یا نانو گرافت نیز معرفی می شود.


کاشت مو به روش میکروفیت

یکی از آخرین و کامل ترین روش هایی که حاصل دستاوردهای متخصصین پوست و مو می باشد ، کاشت مو به روش میکروفیت که با نام های دیگری همچون میکرو گرافت نیز شناخته می شود ، می باشد. این روش امروزه به عنوان جدیدترین روش کاشت مو در ایران توسط کلینیک های معتبر انجام می گیرد که بر اساس نام آن می توانید به میزان دقت بالا و ظرافت آن پی برد. همچنین این روش می تواند تکامل یافته کاشت مو به روش FIT به حساب آید. FIT به معنای برداشت گرافت مو با واحد های فولیکولی می باشد.


نحوه انجام کاشت مو به روش FIT

کاشت مو میکروفیت همانند سایر روش هایی است که مبنای اصلی آن ها برداشت گرافت به صورت واحد فولیکولی است. در روش هایی همچون کاشت مو به روش SUT ، کاشت مو به روش FIT و یا کاشت مو به روش BHT به طور کلی پایه اساسی یکسان و به صورت FIT می باشند. اما در این روش شاهد برخی تغییرات در اجرای پیوند مو هستیم که در این جا به آن ها اشاره می نماییم.


کاشت مو میکرو گرافت با استفاده از بانک مو فرد انجام می گیرد.در مرحله نخست نقاطی که می بایست از آن جا برداشت مو صورت گیرد ( بهترین و مناسبت ترین محل برداشت مو پشت سر و پشت گوش می باشد) توسط پزشک به صورت موضعی بی حس می شود. سپس به وسیله دستگاهی مخصوص که برای این روش از کاشت مو طراحی شده است و ایمپلنتر مینیاتوری نام دارد در محل مورد نظر سوراخ هایی بسیار ریز ( قطر 0.6 تا 0.9) بر روی پوست سر ایجاد شده که با استفاده از این روش می توان فولیکول مو را از بافت پوست جدا نمود.

جدیدترین روش کاشت مو


بدلیل این که سوراخ ها بوسیله دستگاه ایجاد می شود و از قطر بسیار کمی برخوردار هستند ، هیچگونه خونریزی در محل مورد نظر ایجاد نمی گیردد که این موضوع از مزیت های مهم پیوند مو به روش میکروفیت می باشد. از دیگر مزایای این دستگاه می توان به ایجاد سوراخ با قطر های مختلف ، چرخشی بودن پانچ دستگاه در هنگام سوراخ کردن و استفاده از روش مکش توسط دستگاه برای خارج نمودن فولیکول اشاره کرد که علاوه بر افزایش سرعت و دقت ، فولیکول های مو دچار هیچگونه مشکلی در هنگام برداشت نمی شوند و به بانک مو آسیب نخواهد رسید.پس از برداشت فولیکول مو به وسیله ایمپلنتر آن را در محلی مخصوص جهت عدم هرگونه آسیب نگهداری می نمایند تا آماده کاشت شوند.


پس از انجام مرحله برداشت و بررسی کامل و دقیق فولیکول های برداشت شده مرحله کاشت مو آغاز می گردد.البته پیش از انجام این فرآیند خط رویش و محل دقیق کاشت توسط پزشک مشخص شده است. در کاشت مو با استفاده از سایر روش ها از دستگاهی مخصوص به نام ARTAS استفاده می شود که سوراخ های بزرگتری را در پوست ایجاد می نماید. اما در این روش پس از ایجاد سوراخ های بسیار ریز فولیکول ها به وسیله ایمپلنتر در پوست سر کاشته می شوند.


مزایای کاشت مو به روش نانو گرافت

• این روش از کاشت مو جز ایمن ترین روش های شناخته شده در حال حاضر می باشد و جز کم ترین روش تهاجمی محسوب می شود.

• ایجاد سوراخ هایی با کمترین قطر ممکن که سبب عدم هرگونه خونریزی در پوست سر و همچنین عدم نیاز به بخیه و به جا ماندن جای زخم یا اسکار می شود.

• احتمال ایجاد درد که درهنگام کاشت مو نانو گرافت و یا پس از آن وجود دارد به کمترین میزان ممکن رسیده و هرگونه دردی با مسکن های معمولی التیام می یابد.

• افزایش سرعت ترمیم پوست سر نسبت به سایر روش های پیوند مو و کاهش دوران نقاهت پس از کاشت مو

• در کاشت مو به روش میکروفیت خطر ایجاد هرگونه عفونت احتمالی به کمترین میزان خود می رسد.

• با استفاده از دستگاه ایمپلنتر به دلیل دقت بالا در ایجاد سوراخ ها می توان برای کاشت ابرو و یا ریش که نیاز به دقت زیادی است استفاده نمود.

• سرعت بالای کاشت مو در هر جلسه ( با استفاده از کاشت مو به روش میکروفیت می توان طی 2 تا 4 ساعت چیزی در حدود 1500 تا 2000 گرافت مو را برداشت و کاشت که علاوه بر افزایش سرعت می توان گفت جز روش هایی است که در آن شاهد تراکم بالای مو خواهیم بود.

• افرادی که به دلایلی همچون ضخیم بودن پوست سر نمی توانند از روش کاشت مو FUT بهره بگیرند ، می توانند از پیوند مو به روش میکروفیت استفاده نمایند.

• افزایش کیفیت فولیکول های برداشت شده به دلیل استفاده از ایمپلنتر مینیاتوری


در کنار مزایای اشاره شده این روش همانند هر روش دیگر کاشت مو شاهد معایبی نیز هستیم. اما این معایب با استفاده از تکنیک هایی قابل حل می باشد. به طور مثال در روش کاشت مو میکروفیت با توجه به اینکه طی 2 الی 4 ساعت تعداد گرافت هایی در حدود 2000 عدد را می توان برداشت کرد و نسبت به روش FUT این مدت زمان کمی بیشتر است احتمال آسیب فولیکول پس از برداشت به دلیل خارج بودن از بدن بیشتر است که می توان این موضوع را با افزایش تعداد جلسات و کاهش برداشت گرافت در هر جلسه حل نمود.


در پایان باید گفت یکی از جدیدترین روش های کاشت مو که امروزه به دلیل مزایای آن توسط اکثر کلینیک ها و مراکز زیبایی پوست و مو انجام می شود کاشت مو به روش میکروفیت می باشد. این روش امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده و شاهد تعداد عمل های موفقیت آمیز با استفاده از این روش هستیم. چنانچه قصد انجام کاشت مو به روش میکروفیت و یا سایر روش ها را دارید ، در خصوص مشاوره و تعیین وقت می توانید با کارشناسان مرکز زیبایی پوست و مو النا در ارتباط باشید.


جهت رفاه متقاضیان کاشت مو ، مرکز زیبایی پوست و مو النا کاشت مو به صورت اقساطی را در نظر گرفته است که شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.