کاشت مو به روش میکروفیت

کاشت مو و مزایا و معایب آن

به دلایل مختلفی امروزه شاهد افزایش مشکلات ریزش مو در بین مردم هستیم. مهمترین دلایل ریزش مو را می توان در شرایط امروزی عدم تغذیه مناسب ، مشکلات ژنتیکی ، آسیب های فیزیکی ، تغییرات ناگهانی وزن ، عدم مراقبت صحیح از مو و استرس ها ، افسردگی و مشکلات روحی روانی عنوان کرد. با توجه به این که آمار افرادی که با ریزش مو مواجه هستند روز به روش بیشتر می شود ، راهکارهای درمانی مختلفی برای حل این مشکل ارائه شده است که بهترین روش درمان ریزش مو ، کاشت مو می باشد.


امروزه پیشرفت های بسیار خوبی در زمینه روش های کاشت مو انجام شده است که درصد موفقیت آمیز بودن این عمل بسیار بیشتر از گذشته است. این پیشرفت حاصل تلاش پژوهشگران در زمینه پیشرفت تکنولوژی و ابزارها و همچنین ارائه شیوه های نوین کاشت مو می باشد. اما به واقع عمل کاشت مو چیست و مزایا و معایب آن چه چیزهایی می باشد؟


کاشت مو چیست؟

کاشت مو از سالیان گذشته تا امروز (از سال 1950 میلادی تا به امروز) مورد انجام قرار گرفته است. ممکن است در گذشته روش های کاشت مو تاثیرگذاری کم ، آسیب های احتمالی زیاد و همچنین همراه با درد زیاد همراه بود اما امروزه با استفاده از روش های نوین مانند کاشت مو به روش میکروفیت یا کاشت مو به روش SUT می توان علاوه بر تاثیر گذاری بیشتر ، شاهد کمترین عوارض باشیم.


کاشت مو روشی است که به وسیله آن می توان با استفاده از موی فرد اقدام به انجام این کار داد. این کار با استفاده از متد های گوناگون و توسط ابزارهای مختلف از بانک مو فرد که مناسبترین محل آن قسمت پشت سر و نواحی اطراف گوش می باشد برداشت و سپس در محلی که از پیش مشخص شده است کاشته می شود.


این شیوه امروزه به عنوان موثرترین و مطمئن ترین روش درمان ریزش مو شناخته می شود و کلینیک های معتبری در سرتاسر دنیا با استفاده از دانش روز اقدام به انجام کاشت مو می ننمایند.این فرآیند که با نام پیوند طبیعی مو نیز شناخته می شود می توان راه حل قطعی و دائمی بازگشت موی از دست رفته و جلوگیری از ریزش مو در نواحی مختلفی از بدن مانند سر ، ابرو ، ریش و... باشد.


رایج ترین روش های کاشت مو که امروزه مورد انجام قرار می گیرد کاشت مو به روش SUT ، کاشت مو به روش FIT ، کاشت مو به روش FUT و دیگر روش ها می باشد.در تمامی این روش ها کاشت موی طبیعی صورت پذیرفته و از بانک مو فرد استفاده می شود.تنها تفاوت در روش های مختلفی کاشت مو در مراحل برداشت و کاشت می باشد.

کاشت مو چیست؟


بهترین روش کاشت مو

با توجه به اینکه هریک از روش های کاشت مو موثر و مناسبی که امروزه شاهد انجام آن ها هستیم ممکن است در هر فرد بسته به شرایطی که دارد عملکرد متفاوتی داشته باشد بنابراین می بایست با توجه به تشخیصی که پزشک متخصص می دهد بهترین روش برای فرد انتخاب گردد. میزان ریزش ، نوع پوست و مو ، میزان بانک مو فرد و بسیاری دیگر از موارد در انتخاب بهترین روش پیوند مو برای فرد موثر می باشند. جدیدترین روش کاشت مو که امروزه با توجه به مزایای آن متقاضیان بسیاری دارد کاشت مو به روش میکروفیت یا میکرو گرافت می باشد.


مزایای کاشت مو چیست؟

در گذشته با توجه به اینکه پیشرفتی در زمینه کاشت مو وجود نداشت ، احتمال اثر بخشی کاشت مو کمتر از امروز بود و فرد متحمل درد ، خونریزی و دیگر آسیب ها می شد. اما امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته برای انجام پیوند مو شاهد موفقیت با درصد بسیار بالایی در کنار سرعت بالا و کمترین عوارض خواهیم بود. نکته دیگر درباره مزایای کاشت مو این است که این روش درمانی بر اساس متد های آن ممکن است مزایای متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند اما به طور کلی مزایای کاشت مو را می توان موارد زیر دانست:

✔ افزایش زیبایی و بازگشت چهره ایده آل و طبیعی در فرد که عامل مستقیمی در افزایش اعتماد به نفس خواهد بود.

✔ کاشت مو یک روش دائمی به حساب می آید و با انجام مراقبت های لازم می توان به صورت دائم از داشتن موهای پرپشت لذت برد.

✔ ممکن است هزینه کاشت مو کمی زیاد باشد اما به یک حساب ساده می توان گفت قیمت کاشت مو بسیار به صرفه تر از انجام درمان های گوناگون و عدم نتیجه مورد نظر می باشد. بنابراین با انجام کاشت مو می توان در هزینه های خود صرفه جویی به عمل آورد.

✔ ایجاد ظاهر طبیعی که یکی از بهترین مزایای پیوند مو می باشد. با استفاده از بهترین روش کاشت مو و بوسیله متخصصان پوست و مو می توان شاهد خط رویش طبیعی و ظاهری ایده آل باشیم.

✔ با استفاده از روش های جدید کاشت مو شاهد مراقبت و نگهداری کمتری خواهیم بود که حاصل پیشرفت علم در زمینه کاشت مو است.در مراقبت های پس از کاشت مو افراد را دچار مشکلاتی می کرد که با پیشرفت های حاصل شده نیاز به مراقبت کمتری پس از انجام کاشت مو می باشد.


عوارض کاشت مو چیست؟

اما نکته مهمی که می بایست مد نظر قرار داد این است که همانند هر عمل جراحی که فرد انجام می دهد ، عمل کاشت مو نیز ممکن است در بعضی افراد مشکلاتی را بوجود آورد. کاشت مو به شیوه های قدیمی دارای معایب بسیار زیادی بود اما این معایب با استفاده از متد های جدید امروزه به حداقل رسیده است. نکته ی دیگری که می بایست بدان توجه گردد این است که برخی عوارض به صورت طبیعی در هر فردی به وجود می آید. این عوارض عبارتند از تورم ، قرمزی پوست سر ، احساس سوزش و خارش و... که همگی طی چند روز پس از انجام کاشت مو از بین می روند. اما برخی دیگر از عوارض که به دلایل مختلف و به ندرت ممکن است شاهد آن ها باشیم عبارتند از :

• ایجاد حساسیت به داروی بی حس کننده

• ایجاد اسکار در محل کاشت یا برداشت مو در صورت عدم انجام کاشت مو مناسب

• عدم نتیجه ایده آل در صورت انجام ندادن مراقبت های قبل و بعد از عمل و همچنین انجام غیر اصولی کاشت مو در مراکز غیر معتبر

• ایجاد عفونت ، خونریزی و درد زیاد در موارد نادر

• احتمال ظاهر شدن جوش و یا کیست پس از کاشت مو (عموما طی مدت زمان کوتاهی از بین خواهند رفت)

• عدم ظاهر طبیعی و نتیجه دلخواه در صورت انجام کاشت مو بوسیله افراد غیر متخصص


همانطور که گفته شد چنانچه انجام کلیه مراحل پیوند مو بوسیله افراد متخصص و همچنین در مراکز و کلینیک های معتبر صورت پذیرد در 99% مواقع شاهد موفقیت آمیز بودن این عمل خواهیم بود که با کمترین معایب و عوارض همراه می باشد. بنابراین راه حل دائمی جلوگیری از ریزش مو و بهترین روش در دنیا برای خلاصی از معضلات طاسی و ریزش مو کاشت مو می باشد.


شما عزیزان می توانید جهت تعیین وقت ، اطلاع از قیمت کاشت مو وهمچنین اطلاع از شرایط کاشت مو به صورت اقساطی در مرکز پوست و زیبایی النا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.