کاشت مو به روش میکروفیت

آیا بعد از کاشت مو نیز امکان ریزش مو وجود دارد؟

یکی از مهم ترین سوالات در ذهن افرادی تحت عمل کاشت مو و یا قصد انجام این کار را دارند شکل می گیرد این است که امکان ریزش مو پس از کاشت وجود دارد یا خیر؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را درباره این موضوع بیشتر آشنا نماییم تا با آگاهی بهتری اقدام به انجام پیوند مو نمایید.


کاشت مو چیست؟

پیش از هر چیز می بایست شما را با کاشت مو و روش های آن به طور کلی آشنا سازیم. کاشت مو امروزه به عنوان تاثیرگذار ترین و مطمئن ترین روش برای جلوگیری از ریزش مو شناخته شده است که افراد زیادی تاکنون اقدام به انجام این روش درمانی کرده اند و با انجام آن چهره خود را دگرگون ساخته اند. به زور کلی در این روش درمانی که به وسیله پزشک متخصص می بایست انجام گیرد مو از بانک موی فرد با روش های گوناگون برداشت و سپس در محل مورد نیاز و کم پشت کاشته می شود. اما چیزی که درباره عمل پیوند مو اهمیت دارد این است که پیش از انجام آن می بایست علت ریزش مو که دلایل مختلفی دارد شناخته شود و بر اساس علت و سایر عوامل فردی که در هر کس ممکن است متفاوت باشد روش کاشت مو مناسب توسط پزشک انتخاب گردد.


کاشت مو به روش میکروفیت

یکی از بهترین و جدید ترین روش های کاشت مو که از کمترین عوارض و بالاترین میزان تاثیر گذاری امروزه شناخته شده است کاشت مو به روش میکروفیت ، میکروگرافت یا نانو گرافت می باشد. در این روش می توان در مدت زمان کوتاه بیشترین تعداد گرافت مو را با کمترین میزان درد و هرگونه مشکل کاشت. دلیل این نکات مثبت دستگاه مخصوصی است که کلیه فرآیند کاشت مو بر عهده آن بوده و دخالت دست در آن در کمترین میزان خود قرار می گیرد.


انجام کاشت مو همانند سایر عمل ها نیاز به مراقبت های قبل و یعد از عمل دارد که در صورت انجام دقیق کاشت مو و رعایت مراقبت های لازم نتیجه نهایی کاشت مو به صورت مطلوب و مناسب خواهد بود. اما در مواقعی خاص ممکن است بر اساس دلایل مختلف پس از انجام پیوند مو شاهد ریزش مجدد موها باشیم.

مراقبت بعد از کاشت مو


آیا بعد از کاشت مو امکان ریزش مجدد وجود دارد؟

یکی از مباحث مهم که پزشکان و متخصصان سال ها بر روی آن تمرکز کرده اند ریشه یابی دلایل ریزش مو پس از کاشت مو می باشد. از جمله مهم ترین دلایل که امکان این اتفاق را بوجود می آورد دلیل اصلی ریزش مو پیش از انجام کاشت مو می باشد. به همین جه امروزه پیش از انجام کاشت مو ریشه یابی دقیقی درباره علل ریزش مو انجام می شود تا متناسب با دلیل آن بتوان به انجام درمان پرداخت.


ریزش مو در افراد عادی به این گونه است که با ریختن هر تار مو ، رشد مجدد مو در آن ناحیه مجددا آغاز می گردد. اما در افرادی که ریزش موی شدید دارند و رشد موی آن ها به پایین ترین حد و یا قطع شده است به مرور با کم پشت شد و در ادامه طاسی سر مواجه خواهیم شد. این اتفاق دلایل مختلفی دارد که ممکن است مشکلات هورمونی ، کمبود مواد معدنی و ویتامین ها ، دلایل ارثی ، مشکلاتی مانند افسردگی و... علل اصلی آن باشد. علاوه بر این می بایست این نکته را مد نظر قرار دهید که چنانچه به موقع انجام درمان صورت نگیرد و سبب از بین رفتن ریشه مو شود ، مو دیگر در ناحیه مورد نظر رشد نخواهد کرد و تنها راه بازگشت موهای از دست رفته کاشت مو خواهد بود.


تمامی این نکات را برای شما عزیزان بازگو کردیم تا بگوییم چنین اتفاقی ممکن است پس از کاشت مو مجددا رخ دهد. موی کاشت شده با روش پیوند مو از خود فرد برداشت می شود که معمولا بهترین بانک مو قسمت پشت سر و گوش ها می باشد. دلیل این موضوع بزرگ بودن فولیکول مو در این نواحی است . ریزش مو در این نواحی کمتر صورت می گیرد. اما پس از انجام کاشت مو با بررسی های لازم و ریشه یابی های علت آن پیش از انجام اگر فردی دچار ریزش مجدد مو شود ، می تواند علاوه بر دلایل اصلی ریزش مو ، عدم انجام مناسب کاشت مو توسط کلینیک های غیر معتبر و یا پزشکان غیر متخصص و نا آگاه می توان در کنار مراقبت های لازم از مو جز اصلی ترین دلایل این موضوع باشد.بنابراین در این جا لازم است به برخی از موارد درباره کسب نتیجه بهتر کاشت مو اشاره نماییم.


نکات و توصیه های لازم برای نتیجه بهتر کاشت مو

سن فرد از جمله مواردی است که به کسب نتیجه مناسب می تواند کمک نماید. کاندید مناسب برای کاشت مو آقایان افرادی با سن بالای 30 سال می باشند. در سن سی سالگی و پس از آن میزان هورمون های بدن در سطح تقریبا ثابتی قرار می گیرند که در موارد نادر شاهد تغییرات شدید و ناگهانی آن هستیم. بنابراین در این سن و پس از آن یکی از اصلی ترین دلایل ریزش مو را کنار گذاشته ایم و با خیال راحت تر می توان اقدام به کاشت مو نمود.


استفاده از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B12 و B5 ، بیوتین ، ویتامین D و E با تشخیص پزشک متخصص 2 ماه قبل از انجام کاشت مو و 6 ماه پس از آن می تواند به تقویت موهای کاشته شده کمک کرده و شاهد ریزش مو مجدد نباشیم. البته همانطور که گفته شد این کار با نظر پزشک می بایست انجام گیرد و استفاده خودسرانه از آن ها احتمال به وجود آمدن مشکلاتی را با خود به همراه خواهد داشت.


همچنین بهره گیری از سایر مکمل های غذایی با مشورت پزشک می توان به تقویت موهای کاشته شده شما کمک نماید. استفاده از گیاه نخل اره ای به میزان 300 تا 500 میلی کرم در روز برای آقایان می توان جایگزین مناسبی برای قرص فیناستراید باشد. برای خانم ها نیز پس از پیوند مو استفاده از گیاه دم اسب بین 6 تا 12 ماه سبب تقویت ریشه موها و همچنین افزایش کلاژن سازی مو می شود.


از محلول های تقویت مو مانند محلول ماینوکسیدیل با تجویز پزشک می توان پس از انجام کاشت مو جهت تقویت بیشتر موها استفاده نمود. علاوه بر ماینوکسیدیل می توان از محلول هایی همچون آرژنین ، جینسینگ ، کافئین و... استفاده نمود. به طور کلی با افزایش سن و پس از عبور از سن 30 سالگی به دلیل افزایش سن و تغییراتی که در بدن فرد رخ می دهد پوست و مو شروع به پیر شدن می کنند که استفاده از این محلول ها و مکمل ها می تواند سرعت این روند را کاهش دهد.


تغییر سبک تغذیه در افراد از دیگر مواردی است که پس از کاشت مو می بایست فرد بدان توجه نماید. مصرف بیش از اندازه چربی های اشباع یکی از مهم ترین دلایل مشکلات پوس و مو در افراد است. موی کاشته شده نیز همانند موی قدیمی قدرت مقاومت در برابر برخی عوامل را ندارد بنابراین می بایست استفاده از برخی مواد غذایی را جایگزین مواد ناسالم نماییم. استفاده از روغن نارگیل ، ماهی ( مواد سرشار از امگا 3 ) ، روغن زیتون و... از مواردی است که می بایست در برنامه غذایی خود لحاظ کنیم.


از دیگر نکات مهمی که در جهت مراقبت پس از انجام کاشت مو حتما باید انجام گیرد ، عدم استفاده از مواد حالت دهنده مانند تافت ، ژل و... می باشد. همچنین استفاده از سشوار و اتو مو می بایست به حداقل برسد. شست و شو و استحمام موی سر باید با آب سرد یا ولرم انجام گیرد و خشک کردن مو نباید به صورت فیزیکی و با استفاده از کشیدن حوله بر روی مو انجام گیرد.استفاده از برخی شامپوهای جلوگیری از ریزش مو پس از انجام کاشت مو طبق صلاحدید پزشک قابل استفاده می باشد. شامپو ALPECIN یکی از انواع شامپوهایی است که پس از پیوند مو می توان از آن استفاده نمود.


سخن پایانی

تمامی مواردی که خدمت شما عزیزان ارائه شد می بایست توسط کلینیک و پزشک معتبر به شما عزیزان ارائه گردد و استفاده خودسرانه از مکمل ها ، محلول ها و دیگر موارد ممکن است سبب ریزش مو مجدد پز از انجام کاشت مو شود. چنانچه قصد انجام کاشت مو و یا مشاوره در زمینه مراقبت های پس از کاشت مو را داشته باشید می توانید با متخصصین و مشاوران مرکز زیبایی پوست و مو النا در ارتباط باشید. علاوه بر این جهت اطلاع از قیمت کاشت مو و یا شرایط کاشت مو به صورت اقساطی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.