کاشت مو به روش میکروفیت

تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم

خط اخم (که به آن خط گلابلار Glabellar نیز گفته می شود) خطوط عمودی هستند که هنگام اخم به دلیل انقباض و حرکت مکرر دو عضله صورت به نام های پروسروس Procerus و کروگیتور Corrugators بین ابرو و بینی ایجاد می شوند. این عضلات نزدیک قسمت فوقانی بینی و پایین پیشانی قرار دارند و مسئول حالت های مختلف چهره می باشند. در سنین پایین خط اخم سطحی بوده هنگامی که فرد اخم نمی کند از بین می رود. اما افزایش سن و سایر عوامل ممکن است باعث عمیق تر شدن خط اخم و دائمی شدن آن شود که یکی از بهترین راه های درمان آن تزری ژل می باشد.


چرا خط اخم به وجود می آید؟

به طور کلی خط اخم بخشی از روند طبیعی پیری صورت می باشد، با این حال یکسری عوامل می توانند زمان ظهور و افزایش تعداد آنها را به تاخیر بیاندازند یا بالعکس. دلایل مختلفی باعث می شود خط اخم به مرور زمان نمایان تر و بارزتر شود. معمولا حالات چهره را در کودکی و از افراد اطرافمان مخصوصا والدین یاد می گیریم. و در بزرگسالی معمولا برای بیان احساساتی مانند خشم یا نارضایتی اخم می کنیم. همچنین ممکن است خمیازه کشیدن یا چشمک زدن باعث اخم شود.


افرادی که از روی عادت زیاد اخم می کنند ممکن است زودتر خط اخم در صورتشان به وجود آید. یک راه عالی برای تجسم توسعه خطوط اخم این است که پوست خود را به عنوان یک پارچه در نظر بگیرید. با گذشت زمان پارچه حالت ارتجاعی که مانع چین خوردن آن می شود را از دست داده و به مرور نازک شده و چروک می شود.


پیری زودرس: پروتئین های پوستی مانند کلاژن و الاستین در حفظ شادابی، جوانی و سلامت پوست موثر می باشند. با بالا رفتن سن میزان این پروتئین ها در پوست کاهش می یابد که باعث از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست و کشش می شود. این امر باعث می شود خط اخم عمیق تر شده و روی پوست نمایان شوند.


ژل چیست؟

ژل ها موادی هستند که برای از بین بردن خط اخم، جای زخم، خط لبخند، چین و چروک و سایر موارد استفاده می شوند. ژل ها دارای بافتی نرم می باشند که برای تزریق و به منظور بهبود ظاهر طراحی شده اند. و از مواد مختلف طبیعی و مصنوعی ساخته می شوند. متداول ترین ژل برای تزریق هیالورونیک اسید Hyaluronic acid است.


هیالورونیک اسید یکی از متنوع ترین مواد طبیعی می باشد. این ماده در بدن انسان و سایر موجودات زنده یافت می شود. و دارای کاربرد های فراوانی مانند: کشش پوست، تأمین حجم و جوانسازی پوست می باشد. استفاده از هیالورونیک اسید برای از بین بردن خط اخم از طرف FDA تأیید شده است.

تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم


انواع ژل های تزریقی:

✔ کلسیم هیدروکسیل آپاتیت یک ترکیب معدنی است که در استخوان ها نیز یافت می شود.

✔ هیالورونیک اسید که در برخی مایعات و بافت های بدن وجود دارد و باعث جمع شدن پوست می شود.

✔ پلی آلکیلیمید Polyalkylimide، ژل شفاف و سازگار با بدن.

✔ پلی لاکتیک اسید Polylactic acid که باعث تحریک پوست و تولید کلاژن بیشتر می شود.

✔ میکروسفرهای پلی متیل-متاکریلات Polymethyl-methacrylate microspheres (PMMA) که یک ژل نیمه موقت می باشند.


هر یک از این موارد برای درمان علائم مختلف پیری و سایر موارد مفید می باشند. دوام و ماندگاری آنها متفاوت است مثلا دوام و ماندگاری بعضی از ژل ها 6 ماه و بعضی دیگر 2 سال می باشد.


تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم:

15 تا 30 دقیقه قبل از تزریق ژل با بی حسی موضعی ناحیه تحت درمان بی حس می شود. روش انجام کار به این صورت است که ژل را به ناحیه مورد نظر تزریق کرده و پزشک برای پخش شدن ژل تزریقی محل تزریق را با دست به آرامی ماساژ می دهد. در طی انجام این مراحل کاملاً بیدار هستید. و آئینه ای برابر شما نگه داشته می شود تا بتوانید نتایج تزریق ژل را مشاهده کنید.


پس از تزریق ژل برای جلوگیری از عفونت باید تا 6 ساعت از لمس یا آرایش ناحیه تزریق خودداری کنید. دستورالعمل های خاصی که پس از درمان در روز درمان توسط کلینیک به شما داده می شود را رعایت کنید. این روش دارای نتایج فوری بوده و ماندگاری و دوام آن 6 تا 12ماه می باشد. از آنجا که نتایج تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم نسبتاً موقتی است بنابراین می توان همیشه ظاهر طبیعی خود را حفظ کرد.


عوارض تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم چیست؟

ژل های مختلف که به پوست تزریق می شوند ایمن بوده و از طرف FDA تایید شده اند اما با این وجود تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم ممکن است دارای یکسری عوارض جانبی باشد. عوارضی مانند:

• بثورات پوستی، خارش یا افزایش جوش

• قرمزی

• خونریزی

• تورم و کبودی

• ظاهر نامطلوب مانند عدم تقارن و ایجاد نقاط برجسته

• آسیب پوستی که باعث ایجاد زخم، عفونت یا اسکار می شود.

• مرگ سلول های پوستی به دلیل از بین رفتن جریان خون در محل تزریق

• احساس ماده پرکننده در زیر پوست

• ایجاد مشکل در بینایی که بسیار نادر می باشد.


در صورت مراجعه به یک متخصص با تجربه برای تزریق ژل می توانید از این عوارضی جلوگیری کنید. چنانچه قصد انجام تزریق ژل در صورت خود را دارید جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با کارشناسان مرکز زیبایی پوست و مو النا در ارتباط باشید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.