کاشت مو به روش میکروفیت

تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند

خط لبخند که به آن چین بینی نیز گفته می شود چین و چروک هایی هستند که با بالا رفتن سن در دو طرف دهان ایجاد می شوند. خط لبخند با اندکی انحنا از زیر لب شروع، تا کنار بینی ادامه داشته و حالت پرانتزی مانند دارند. تقریباً علائم پیری از چهل سالگی به بعد در همه افراد به وجود میاید اما خط لبخند از علایم بالا رفتن سن نیست و زیرا در برخی موارد در سنین پایین نیز به وجود می آید.


عوامل بسیاری مانند نور خورشید، ژنتیک، خشکی پوست، استعمال دخانیات و عوامل محیطی می توانند منجر به پیری زودرس، ایجاد چین و چروک ها و خط لبخند شوند. به طور طبیعی از کنار باله های بینی تا گوشه های دهان دو خط در اطراف دهان وجود دارد که به خط لبخند معروف اند. در هنگام خندیدن این خطوط به وضوح دیده می شوند و با افزایش سن عمق این چین ها افزایش می یابد. عمیق شدن چین و چروک های صورت و خط لبخند با بالا رفتن سن کاملاً طبیعی است و می توان از ژل ها و مواد پرکننده برای از بین بردن آنها استفاده کرد.


تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند

نتایج از بین بردن خط لبخند با تزریق ژل دائمی نبوده و نیاز به تکرار دارد. دوره بهبودی و نقاهت تزریق ژل برای از بین بردن خطوط لبخند بسیار کوتاه بوده و می توانید خیلی زود به زندگی عادی خود برگردید. با تزریق ژل به خط لبخند و مناطق دارای افتادگی، پوست کشیده شده و خطوط ایجاد شده در اطراف دهان برداشته می شوند. همچنین تزریق ژل به لایه های زیرین پوست برای از بین بردن خط لبخند باعث تولید کلاژن و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود. که موجب شادابی و جوانی پوست خواهد شد. حتی پس از جذب ماده پرکننده عمق خط لبخند نسبت به قبل کمتر خواهد بود زیرا همانطور که گفته شد تولید کلاژن توسط سلول های فیبروبلاست افزایش میابد.


میزان ژل تزریقی بر اساس عمق و تعداد خطوط تعیین می شود. ابتدا ژل کمتری برای تزریق استفاده می شود (تا بیش از حد ژل تزریق نشود) اگر نیاز باشد مجددا مقدار ژل تزریقی را افزایش می دهند.


انواع ژل تزریقی و ماندگاری آنها

به طور کلی ژل های تزریقی برای از بین بردن چین و چروک های صورت، خط لبخند و رفع افتادگی پوست به کار می روند. این مواد که با سوزن به پوست تزریق می شوند، توسط FDA تایید شده اند. ژل های پرکننده شامل مواد زیر می باشند:

• ژل هیالورونیک اسید: که به طور طبیعی توسط بدن نیز تولید می شود. این ژل موقتی بوده و ماندگاری آن 6 تا 12 ماه می باشد. اغلب این ژل را همراه با لیدوکائن تزریق می کنند تا احساس ناراحتی و درد پس از تزریق را کاهش دهند. بنابراین عوارض اصلی تزریق ژل هیالورونیک اسید درد می باشد. این ژل پوستی تقریبا نیمه موقتی بوده و در نهایت جذب بدن می شوند.

• ژل کلسیم هیدروکسیل آپاتیت Calcium hydroxylapatite: یک ماده معدنی است که طور طبیعی در بدن ساخته شده و جز اصلی استخوان ها می باشد. این ژل ترکیبی دوام بیشتری داشته و ماندگاری آن 12 ماه است.

• پلی-ال-لاکتیک اسید Poly-L-lactic acid (PLLA): این ماده به عنوان ژل محرک کلاژن شناخته می شود. به پوست در ساخت کلاژن کمک کرده و بیشتر برای چین و چروک های عمیق به کار می رود.


ماندگاری و دوام این ژل ها دارای سه حالت می باشد. موقت، دائم و نیمه موقت. نیمه موقت مانند ژل هایی که از هیالورونیک اسید ساخته می شوند. در واقع ماندگاری ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد عواملی مانند: نوع ژل و محل تزریق.

تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند


مزایای تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند :

✔ روشی غیر جراحی است.

✔ باعث از بین بردن و محو کردن خط لبخند می شود.

✔ موجب جوانسازی پوست می شود.

✔ تحریک سنتز کلاژن، افزایش استحکام پوست و کند کردن روند پیری

✔ دارای دوران نقاهت کوتاه مدت


عوارض از بین بردن خط لبخند با تزریق ژل چیست ؟

شایعترین عوارض جانبی تزریق ژل برای از بین بردن غبغب عبارتند از:

• تورم و کبودی

• قرمزی و خارش

• درد


عوارض جانبی که به ندرت به وجود میایند و خیلی شایع نیستند عبارتند از:

• عفونت

• برجسته شدن پوست

• تغییر رنگ یا تغییر در رنگدانه


خطرات نادر اما جدی تر تزریق ژل شامل موارد زیر می باشند:

• تزریق ناخواسته ژل به داخل رگ خونی ممکن است باعث ایجاد عوارضی مانند: ایجاد جای زخم، تاری دید، کاهش بینایی جزئی یا کوری شود. به همین دلیل توصیه می شود تزریق ژل را نزد یک پزشک متخصص و باتجربه انجام دهید. که از تزریق ژل در رگ های خونی (به ویژه در اطراف پیشانی، بینی و ناحیه چشم) خودداری کند.

• ایجاد واکنش آلرژیک که ممکن است منجر به واکنش شدید (شوک آنافیلاکتیک anaphylactic) شود که به کمک های فوری پزشکی نیاز است.


بیشتر عوارض جانبی اندکی پس از تزریق رخ می دهند و پس از دو هفته برطرف می شود.


در پایان اگر قصد انجام تزریق ژل برای خط لبخند و یا سایر نقاط صورت خود را دارید جهت انجام مشاوره و تعیین قیمت تزریق ژل می توانید با کارشناسان مرکز زیبایی پوست و مو النا درتماس باشید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.