کاشت مو به روش میکروفیت

همانطور که می دانید امروزه بهترین شیوه جهت بازگشت موهای از دست رفته و رفع ریزش مو و طاسی کاشت مو می باشد. با پیشرفت علم در زمینه پزشکی کاشت مو امروزه با استفاده از بهترین متد ها و شیوه ها در حال انجام می باشد که از بالاترین میزان کیفیت برخوردارند. کاشت مو به روش میکروفیت از جمله جدیدترین روشی است که در جهان مورد استفاده قرار می گیرد و از بالاترین نتیجه و کیفیت برخوردار می باشد.


اما نکته ای که درباره کاشت مو مطرح می باشد و به اندازه روند انجام کاشت مو اهمیت دارد مراقبت های پس از کاشت مو می باشد.در این مقاله قصد داریم درباره تقویت مو بعد از کاشت مو توضیحاتی را به شما ارائه دهیم تا چنانچه قصد انجام کاشت مو را دارید و یا اقدام به انجام این روش درمانی کرده اید حال به تقویت موهای کاشته شده خود بپردازید.


آیا به تقویت موها پس از کاشت مو نیاز است؟

امروزه کاشت مو قطعی ترین و مسکئن ترین راه برای درمان ریزش مو و یا افرادی که دچار طاسی سر هستند می باشد اما نکته ای که کمتر بدان اهمیت داده می شود این است که موهای کاشته شده به تقویت و مراقبت بیشتری نیاز دارند. موی سر انسان در برخی از نقاط مانند پشت سر و گوش از مقاومت بالاتری در برابر ریزش برخوردارند و همانطور که دیده اید در بسیاری از افراد ریزش مو از قسمت های بالا و جلوی سر دچار ریزش می شود.


با توجه به این مسئله و آزمایشاتی که انجام گرفته است پزشکان بدین نتیجه رسیده اند که فولیکول های مو در نقاطی مانن پشت سر از مقاومت بالاتری نسبت به ریزش برخوردارند و کیفیت بهتری دارند. پس با استفاده از این نتیجه گیری انجام کاشت مو و برداشت فولیکول مو را از چنین نقاطی انجام خواند داد و در محل هایی که دچار ریزش شده است می کارند.


مسئله ای که پس از انجام کاشت مو مطرح می شود این است که مو با افزایش سن کیفیت و طراوت دوران جوانی را از دست خواهد داد. اگرچه چنین افرادی مجددا دچار طاسی شدید نمی شوند اما همچنان در صورت عدم رسیدگی و تقویت موهای کاشته شده امکان ریزش آن ها وجود دارد. بنابراین یکی از اصلی ترین مسائل پس از پیوند مو تقویت مو ها می باشد.

تقویت مو بعد از کاشت مو


مراقبت اصولی و منظم مهم تر از تقویت مو می باشد.

طی روز ها و هفته های اولیه پس از انجام کاشت مو مهم ترین چیزی که می بایست بدان توجه گردد مراقبت اصولی و صحیح از موهای کاشته شده می باشد. دلیل این امر این است که فولیکول های کاشته شده بسیار آسیب پذیر بوده و با کوچک ترین عدم مراقبت از آن ها ممکن است نتیجه کاشت مو موفقیت آمیز نباشد.


پس می توان گفت انجام مراقبت ها و تجویزاتی که پزشک متخصص خواستار رعایت آن ها توسط شما می باشد مهم تر از روش های تقویت مو طی هفته های ابتدایی پس از کاشت مو می باشد.


برخی از مراقبت های بعد از کاشت مو عبارتند از:

• مصرف به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک و عدم استفاده از داروهایی که بدون هماهنگی با پزشک خود قصد استفاده از آن را دارید.

• عدم خاراندن و یا تماس با سر بخصوص در محل کاشت مو طی روز های اولیه پس از پیوند مو.

• لخته های خون ایجاد شده در کف سر را به هیچ وجه نکنید.این کار سبب باز شدن زخم و تخریب فولیکول مو می شود.

• هنگام پوشیدن و در آوردن پیراهن خود دقت کنید تا برخوردی با موهای کاشته شده نداشته باشد.

• جهت استفاده از داروهایی که برای تقویت مو می باشد حتما با پزشک خود مشورت کنید.همانطور که گفته شد در روزهای اولیه مراقبت از مو مهم تری از تقویت مو می باشد.

• استفاده از شامپو تجویز شده توسط پزشک به منظور شست و شو موی سر و شست و شو به صورت غلتاندن اسفنج نرم که در محلول آب و شامپو خیس خورده است بر روی سر. از مالش و سابیدن پوست و مو در هنگام شست و شو خودداری نمایید.

• و...


تقویت موها بعد از کاشت مو

عموما مردانی که زیر 35 سال سن دارند احتمال ریزش موهای کاشته شده پس از کاشت مو در آن ها بیشتر است. دلیل این اتفاق ریزش ژنتیکی مو در مردان می باشد. با گذشت 6 ماه پس از کاشت مو می توان نتیجه گرفت که این افراد دچار این اتفاق خواهند شد یا خیر. اما اگر زیر سی سال سن دارید و قصد انجام پیوند مو را دارید می توانید طی دو هفته قبل از کاشت مو با مشورت پزشک خود از داروی فیناستراید استفاده نمایید. نکته ای که می بایست بدان دقت شود این است که در اکثر افراد پس از کاشت مو بیشتر موهای کاشته شده طی هفته های اول خواهد ریخت که این امر جای هیچ گونه نگرانی نداشته و امری طبیعی می باشد. با گذشت زمان اگر کاشت مو موفقیت آمیز باشد موهای کاشته شده مجددا رشد خواهند نمود.


در بانوان عموما کاشت مو پس از گذشت 6 تا 8 ماه پس از جراحی نتایج مطلوب خود را نشان داده و شاهد رشد موهای کاشته شده خواهیم بود.


فیناستراید

یکی از داروهای موثر برای تقویت مو فیناستراید می باشد. این دارو از تاثیرگذاری بالایی برخوردار می باشد و بسیاری از افراد می توانند ریزش موی خود را با استفاده از آن متوقف کنند. با توجه به آزمایشاتی که صورت گرفته است مصرف این دارو طی 2 تا 5 سال می تواند روند ریزش مو را بسیار آهسته و یا به طور کل متوقف نماید.


در بسیاری از آقایان که به دلیل ریزش موی ارثی دچار کاهش حجم مو و کم پشتی مو شده اند با استفاده از فیناستراید می توانند سرعت ریزش موی خود را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.افرادی که پیش از کاشت مو از فیناستراید استفاده کرده اند می بایست مصرف آن را با تجویز پزشک خود پس از پیوند مو ادامه دهند.


مهم ترین عارضه مصرف فیناستراید که شناخته شده است کاهش میزان قوای جنسی می باشد که البته تنها 2% از این افراد دچار چنین مشکلی شده اند.


محلول ماینوکسیدیل

یکی دیگر از موثر ترین داروهایی که می توان به وسیله آن ریزش مو را متوقف نمود محلول ماینوکسیدیل می باشد. بعد از انجام کاشت مو هنگامی که تمامی زخم ها بهبود یافت و همچنین تورم و قرمزی نیز برطرف شد می توان از محلول ماینوکسیدیل برای تقویت موهای کاشته شده استفاده نمود. این دارو که به صورت مایع یا فوم می باشد دارای ماده ای به نام پروپلین گلیکول می باشد که استفاده از آن سبب التهاب پوست سر می شود و به همین جهت می بایست بعد از بهبودی کامل کاشت مو از آن استفاده نمود.


مهم ترین مزیت محلول ماینوکسیدیل افزایش خونرسانی در فولیکول مو می باشد. استفاده از محلول ماینوکسیدیل برای بانوان به دلیل رشد موی زائد در بدن آن ها توصیه نمی شود. از دیگر مزایای این محلول پس از کاشت مو می توان به افزایش ضخامت موهای کاشته شده و بالا رفتن تراکم مو اشاره نمود.

محلول ماینوکسیدیل


مزوتراپی مو

همانطور که گفته شد استفاده از داروهایی که معرفی شد در بسیاری از افراد ممکن است نتیجه نداشته باشد و یا ایجاد برخی مشکلات یا حساسیت در آن سبب شود نتوانند از آن ها بهره ببرند. در چنین صورتی می توان از روش های دیگر همچون مزوتراپی مو بهره گرفت. مزوتراپی یکی از روش های درمانی موثر برای تقویت مو پس از کاشت مو می باشد. نکته ای که درباره این روش مهم می باشد این است که برای استفاده از مزوتراپی می بایست 4 ماه از زمان کاشت مو گذشته باشد.


در این روش محلولی از مواد مورد نیاز تقویت مو همچون ویتامین ها ، مواد معدنی ، بیوتین ، سلنیوم و... به وسیله تزریق در لایه میانی پوست انجام می گیرد که می تواند به تقویت موهای کاشت شده کمک شایانی نماید. انجام مزوتراپی مو از کمترین عوارض برخوردار بوده و یکی از بهترین راه ها برای کسانی است که دچار ریزش مو می باشند.

مزوتراپی مو


برخی دیگر از روش ها مانند لیزر درمانی نیز قابل انجام است که مجوز های دارویی و درمانی را دارند اما هنوز پزشکان به نتیجه قطعی درباره تاثیر آن دست نیافته اند. چنانچه قصد انجام کاشت مو و یا مشاوره در زمینه انجام راه های تقویت مو همچون مزوتراپی را دارید می توانید با کارشناسان کلینیک پوست و مو النا در ارتباط باشید. به منظور رفاه حال مشتریان کاشت مو به صورت اقساطی نیز در نظر گرفته شده است که می توانید جهت اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و هزینه آن با ما در ارتباط باشید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.