کاشت مو به روش میکروفیت

کاشت ابرو روی تاتو چگونه انجام می شود؟

ابروها به یکی از وسواس های زیبایی برای بسیاری از زنان در سراسر جهان تبدیل شده اند، با این حال تلاش برای کشیدن ابروهای یکسان می تواند ناامیدکننده و بسیار وقت گیر باشد. در نتیجه زنان به طور فزاینده ای شروع به استفاده از روش های جایگزین آرایشی مثل میکروبلیدینگ و تاتو ابروهای خود کردند که یک راه حل آسان و بدون دردسر برای حفظ زیبایی آنهاست. میکروبلیدینگ ابرو یک روش تتو نیمه دائمیست که باعث ایجاد خطوط مو مانند برای پر شدن ابروهای کم پشت یا نازک می شود. تتو ابرو یک روش دائمی است که در آن از رنگدانه های طبیعی برای ایجاد خطوطی در بین موهای ابرو برای داشتن ابروهای پرتر استفاده می شود. برای تاتو ابرو دائمی، از جوهر استفاده شده و آن به لایه عمیق پوست وارد می شود، اما در کاشت ابرو به روش انحصاری میکرونیدلینگ از رنگدانه هایی استفاده می شود که به عمق سطحی تری از پوست تزریق می شود.


معایب تاتو ابرو

همانطور که می دانیم ابروها نقش بسزایی در زیبایی چهره دارند؛ شکل، پر بودن و تقارن ابروها در برجسته کردن چشم ها و زیبایی صورت مهم هستند. استفاده از تتو برای شکل دادن به ابروها یکی از روش های نسبتا قدیمی می باشد که به دلیل نقص هایش استفاده از آن بسیار کاهش یافته است. مهمترین مواردی که به عنوان معایب تاتو ابرو شناخته می شوند عبارتند از:

1. عدم امکان تغییر مدل و رنگ ابرو بعد از تتو

2. امکان عفونت و ورم صورت

3. امکان حساسیت به مواد بی حسی و جوهر مورد استفاده

4. روش انجام همراه با درد

5. نیاز به ترمیم در طول سالها


کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از روش هاییست که اگر در کلینیک معتبر و توسط پزشک ماهر انجام شود می تواند به هر میزان پر شدن ابرو که بخواهید ارائه دهد. با توجه به اینکه ابروهای پر و طبیعی در حال حاضر مد هستند، تقاضای پیوند ابرو در آقایان و خانمها به شدت افزایش یافته است. کاشت ابرو به صورت سرپایی با استفاده از بی حسی موضعی در یک جلسه چندساعته انجام می شود. گرافت های مورد نیاز پیوند به طور معمول از پشت سر برداشت می شوند، سپس با توجه به روش کاشت مو گرافتها جداسازی شده یا به صورت مستقیم در شیارهای ریز ایجاد شده در ابروها کاشته می شوند. پس از پیوند، فولیکول ها پس از ریزش موقت در ماه اول از ماه سوم یا چهارم پس از عمل رشد می کنند و بهترین نتایج در 6-8 ماهگی و برای برخی در ماه دوازدهم دیده می شود.

کاشت ابرو روی تاتو


مزایای کاشت ابرو نسبت به تاتو

کاشت ابرو بهترین راه برای رسیدن به ابروهای دائمی و طبیعی است، از آنجایی که در کاشت ابرو از موهای خود فرد برای پیوند استفاده می شود، موهای ابرو به طور طبیعی رشد می کنند و دائمی هستند. در این روش معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود در نتیجه بیمار دردی حس نمی کند، اما به طور کلی پیوند ناحیه ابرو معمولاً بدون درد است زیرا موها خیلی سطحی پیوند می شوند. از طرف دیگر، تاتو ابرو روشی است که به وسیله آن از رنگدانه برای ایجاد ظاهر مو در لایه های عمیق پوست استفاده می شود و این فرآیند دردناک خواهد بو؛ همچنین این روش ظاهری سه بعدی و طبیعی نمی دهد و به مرور زمان کمرنگ می شود.


مانند هر روش جراحی، در کاشت ابرو نیز علاوه بر کمی درد و اسکار خطر عفونت نیز وجود دارد. جراح معمولا داروهای مسکن و آنتی بیوتیک را برای کاهش درد و جلوگیری از خطر عفونت - که بسیار نادر است - تجویز می کند. همچنین بیشتر بیماران در سنین بین سی تا 60 سال کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو هستند، داشتن شرایط پزشکی مناسب و منطقی برای به حداقل رساندن خطر عوارض مهم است. به طور کلی بیمارانی که به دلیل ژنتیک، کندن بیش از حد یا ضربه روانی، موهای ابرو خود را از دست داده اند بهترین گزینه ها هستند.


کاشت ابرو روی تاتو چگونه انجام می شود؟

ممکن است بسیاری از افرادی که قبلا تاتو ابرو انجام داده اند از مدل، رنگ یا ظاهر غیرطبیعی آن خسته شده و تمایل به انجام پیوند ابرو داشته باشند. کاشت ابرو روی تاتو به راحتی قابل انجام است و نیازی به پاک کردن تاتو ندارد و حتی وجود تاتو باعث بهبود ظاهر ابرو و تراکم بیشتر آن می شود. همچنین در ماه های اول پیوند که هنوز ابروها رشد نکرده و دچار ریزش شده اند نیز ابروهایتان خالی نخواهند بود و ظاهر قبلی خود را حفظ می کنند. اما در صورتی که تاتو ابرو به تازگی انجام شده باشد متقاضی نمی تواند کاشت ابرو انجام دهد زیرا در زمان انجام تتو زخم هایی در ابروی فرد ایجاد شده اند که تا مدتی باز خواهند بود و خطر عفونت و ریزش فولیکول های پیوند شده وجود دارد.


بهترین زمان انجام کاشت ابرو بعد از تاتو با حدود دو سه ماه فاصله می باشد. پس از گذشتن از این بازه زمانی، پزشک با معاینه ابروها و اطمینان از سلامت آنها اقدام به کاشت ابرو با روش مناسب می کند. انتخاب روش مناسب می تواند نتیجه ای بدون عوارض را برای بیمار رقم بزند؛ البته یکی از نکات مهم برای دریافت نتیجه طبیعی پیوند ابرو، زاویه درست و مناسب قرارگیری فولیکولهای پیوندی می باشد. موهای ابرو در هر قسمت دارای زوایای مشخصی هستند و نمیتوان همه قسمت ها را به یک جهت پیوند زد و به همین دلیل مهارت پزشک در انتخاب روش مناسب کاشت و زاویه درست پیوند اهمیت بسیاری دارد.


مراقبت های بعد از کاشت ابرو روی تاتو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو با توجه به روش کاشت و شرایط هر فرد ممکن است متفاوت باشد، اما به طور معمول از یک دستورالعمل کلی پیروی می کنند. انجام درست این نکات تاثیر مستقیمی در نتیجه نهایی، کاهش عوارض احتمالی و راحت سپری کردن دوران نقاهت دارد. مهمترین مراقبت های بعد از کاشت ابرو روی تاتو عبارتند از:

✔ رژیم غذایی شامل ویتامین و پروتئین داشته باشید و به میزان کافی آب بنوشید.

✔ تا دو هفته در معرض تابش مستقیم آفتاب، باد و محیط های آلوده قرار نگیرید.

✔ تا یک هفته بعد از کاشت ابرو روی تاتو به ناحیه ابروهای خود دست نزنید، مالش ندهید و نخارانید.

✔ سیگار و نوشیدنی های الکلی را از یک هفته قبل تا یک هفته بعد از کاشت ابرو ترک کنید.

✔ استفاده از استخر یا سونا را تا دو هفته به تاخیر بیاندازید و ورزش و فعالیت های سنگینی که باعث تعریق می شوند را در این مدت کنار بگذارید.

✔ داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید و درصورتی که نیاز به مصرف دارویی دارید با پزشک خود مشورت کنید.


اگر قصد انجام کاشت ابرو را دارید در صورت نیاز به مشاوره ، تعیین وقت قبلی و یا هرگونه سوال درباره قیمت کاشت مو می توانید با کارشناسان کلینیک پوست و مو النا در ارتباط باشید. یکی از مزایای کلینیک النا روش پرداخت هزینه کاشت ابرو به صورت اقساطی می باشد که با استفاده از این روش می توانید با خیال راحت تری اقدام به انجام کاشت مو یا کاشت ابرو نمایید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.