کاشت مو به روش میکروفیت

آیا درست است که موهای کاشته شده می ریزند؟

امروزه با استفاده از روش های گوناگون کاشت مو می توان اقدام به بازگشت موهای از دست رفته خود نمود. با توجه به این که ریزش مو و یا طاسی به علت عدم مراقبت صحیح از مو و یا مشکلات وراثتی  مشکل شایع در دنیای امروزی می باشد افراد زیادی اقدام به کاشت مو می نمایند.


کاشت مو چیست؟

به طور کلی روش انجام کاشت مو در تمامی متد های آن بدین گونه است که مو را از بانک موی خود فرد که بهترین منطقه برای برداشت آن قسمت های پشت سر می باشد برداشت و سپس با استفاده از روش های گوناگون فولیکول های برداشت شده را در مناطق انتخاب شده توسط پزشک کاشته می شود. اما کاشت مو دارای متد های مختلفی می باشد که با پیشرفت علم نیز شاهد پیشرفت های در زمینه روش انجام و نتیجه نهایی آن شاهد هستیم.


کاشت مو به روش میکروفیت

یکی از بهترین روش های کاشت مو که امروزه در جهان انجام می شود کاشت مو به روش میکروفیت می باشد. کاشت مو به روش میکروفیت به وسیله دستگاه های مجهز و با دقت بالا انجام می شود که از مهم ترین مزیت آن می توان به طبیعی بودن نتیجه نهایی کار و همچنین دوران نقاهت کوتاه و غیر تهاجمی بودن آن می باشد.


اما نکته ای که ممکن است بسیاری از افراد پیش از اقدام به کاشت مو درباره آن دچار شک و تردید شوند این است که آیا موهای کاشته شده با گذشت زمان مجددا دچار ریزش می شوند؟ ما در این مقاله قصد داریم به صورت شفاف درباره این موضوع توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا چنانچه قصد انجام کاشت مو را دارید با اطلاعاتی کامل اقدام به انجام این روش درمانی نمایید.


رشد مو چگونه انجام می شود؟

به طور کلی در انسان ها رشد مو بدین گونه است که دارای فاز های مختلف می باشد. مراحل رشد مو در انسان شامل آناژن ، کاتاژن و تلوژن می باشد. اما این مراحل چیست؟


مرحله اول رشد مو آناژن نام دارد که فرآیند انجام آن به طور میانگین 2 تا 6 سال طول خواهد کشید. موی افراد در این مرحله طی گذشت 28 روز یک سانتی متر رشد خواهد کرد. مرحله دوم چرخه رشد مو در انسان که کاتاژن نام دارد چیزی در حدود 3 هفته به طول می انجامد که آن را مرحله انتقالی می نامند. در مرحله آخر که تلوژن نام دارد شاهد ریزش مو نسبت شدیدی هستیم که 6 تا 8 درصد مو در این مرحله دچار ریزش می شود. در این دوره که حدود 100 روز به طول می انجامد به طور میانگین 50 تا 100 تار مو در افراد دچار ریزش می شود.

ریزش مو پس از کاشت مو


ریزش موهای کاشته شده

افرادی که اقدام به انجام کاشت مو نموده اند با این سوال روبرو هستند که آیا موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال می بایست فاکتورهای گوناگونی را مورد بررسی قرار دهیم. این فاکتورها عبارتند از نوع موی فرد ، میزان و شدت ریزش مو ، جنس پوست سر ، سن و یا حتی رنگ مو و...


کاشت مو راه حل دائمی برای جلوگیری از ریزش مو و بازگشت موهای از دست رفته می باشد اما در بعضی افراد با توجه به خصوصیاتی که مو و شرایط ژنتیکی آن ها دارد ممکن است کاشت مو موثر واقع نشده و با گذشت زمان این افراد مجددا دچار ریزش مو شوند. البته نکته ای را باید مد نظر قرار دهید که این موضوع در میان افراد بسیار کمی رخ خواهد داد و با توجه به بررسی ها و آزمایشاتی که پیش از انجام کاشت مو صورت می گیرد می توان گفت در اکثر افراد کاشت مو بهترین روش می باشد.


علت ریختن موهای کاشته شده پس از کاشت مو چیست؟

در بیشتر افرادی که اقدام به انجام کاشت مو نموده اند شاهد ریزش موهای کاشته شده می باشم که این موضوع جای هیچ گونه نگرانی ندارد. ریزش موی کاشته شده در این افراد کاملا طبیعی بوده و دلیلی بر انجام مناسب کاشت مو می باشد. دلیل این اتفاق این است که پس از کاشت مو و طی یک تا 5 هفته بعد از انجام شاهد ریزش موهای کاشته شده هستیم که به سبب شوک موها می باشد. موهای کاشته شده به دلیل ایجاد شک دچار ریزش می شوند اما با گذشت مدت زمانی شاهد رشد مجدد موهای کاشته شده خواهیم بود و این اتفاق موقتی می باشد.


بنابراین پس از کاشت مو در اکثر افراد شاهد ریزش موهای کاشته شده به میزان 40 الی 80 درصدی با گذشت تنها 20 روز پس از انجام کاشت مو هستیم که این موضوع به مرور زمان و با گذشت 3 تا 4 ماه پس از انجام این روش درمانی شاهد رشد کردن دوباره موها خواهیم بود.


کاهش ریزش مو پس از کاشت مو

ریزش مو پس از انجام کاشت مو در اغلب اوقات امری طبیعی بوده و نمی توان جلوی آن را گرفت اما در برخی افراد با استفاده از روش هایی که تقویت مو پس از کاشت محسوب می شود می توان از شدت آن کاست. برخی از این روش ها عبارتند از: مزوتراپی مو ، استفاده از دارو هایی همچون محلول ماینوکسیدیل یا قرص فیناستراید ، استفاده از ویتامین های گروه B ، استفاده از روغن های گیاهی همچون روغن نارگیل ، نخل و...


اگر شما هم قصد انجام کاشت مو را دارید و یا سوالاتی در این زمینه همچنان برای شما بدون جواب مانده است می توانید با کارشناسان کلینیک پوست و مو النا در ارتباط باشید. در کلینیک النا کلیه خدمات زیبایی و درمانی با استفاده از جدید ترین امکانات و متد ها و همچنین تحت نظر پزشکان متخصص صورت می گیرد و از مهم ترین مزایای استفاده از خدمات این کلینیک می توان به روش پرداختی کاشت مو و کاشت ابرو اشاره نمود. کاشت مو به صورت اقساطی یکی از بهترین شیوه های پرداخت می باشد که به منظور رفاه حال مشتریان در کلینیک النا انجام می شود.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.