کاشت مو به روش میکروفیت

بانک مو چیست و چه اهمیتی در کاشت مو دارد؟

ریزش مو بخشی طبیعی از زندگی است، این می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیفتد و در بعضی موارد ممکن است دائمی باشد. اگر دچار ریزش دائمی مو هستید نگران نباشید، می توانید آن را توسط کاشت مو به طور دائمی درمان کنید. کاندیداهای کاشت مو کسانی هستند که از الگوی طاسی مردانه یا زنانه رنج می برند؛ این یک شرایط ژنتیکی است که به طور معمول قسمت هایی از پوست سر را تحت تأثیر قرار می دهد و متقاضیان دارای فولیکول های موی اهدا کننده می توانند از روش های کاشت مو بهره بگیرند.


بانک مو چیست؟

در کاشت مو، فولیکول های مو از یک قسمت خاص از بدن برداشته می شود که از آن به عنوان ناحیه اهدا کننده یا بانک مو یاد می شود و به مناطق طاس موسوم به محل گیرنده پیوند می شوند. بانک مو یک ناحیه سالم در پشت سر و بین گوش ها و پهلوها است، این ناحیه معمولاً دارای موهای متراکم است و نسبت زیادی از فولیکول های سالم و قوی مو در برابر طاسی و ریزش را دارد و به این دلیل ناحیه اهدا کننده نامیده می شود که فولیکولهای مورد نیاز برای پیوند به مناطق آسیب دیده را اهدا می کند. ناحیه اهدا کننده در دو طرف و در پشت پوست سر انسان واقع شده، زیرا رشد دائمی مو در این مناطق تحت تأثیر قرار نمی گیرد زیرا این موها بیشتر از اثرات DHT در امان هستند.


اگر ناحیه اهدا کننده فولیکول های قوی و سالم کافی برای استخراج نداشته باشد، این ممکن است روند کاشت مو را پیچیده کند. عوارض احتمالی عدم توانایی در استخراج تعداد فولیکول های مورد نیاز یا فولیکول ها خیلی ضعیف، عدم تحمل شوک پیوند و از بین رفتن پس از پیوند می باشد. احساس مقداری درد در ناحیه بانک مو پس از کاشت و برداشت فولیکول ها نسبتاً طبیعی است، این عوارض در طی چند روز اول پس از عمل کمرنگ می شود. برخی از تکنیک های کاشت مو باعث آسیب به ناحیه اهدا کننده می شدند که از طریق تکنیک های پیشرفته و جدید این عارضه رفع شد، اما هنوز برخی از تکنیک ها می توانند باعث ایجاد موارد زیر شوند:

• برداشت بیش از حد

• بی حسی و درد مداوم

• خون ریزی

• فولیکولیت

• زخم

• ریزش مو


بهبودی بانک مو پس از کاشت مو

پس از اتمام مراحل استخراج فولیکول های مورد نیاز پیوند، جراح بانک مو را استریل و پانسمان می کنند تا از خونریزی یا عفونت جلوگیری کند. در صورتي كه بيماران دچار تحريك يا درد در ناحيه اهداكننده شوند، اغلب برای آنها مسكن ضددرد و آنتي بيوتيك تجویز مي شود. بعد از یکی دو روز از عمل، جراح پانسمان را برداشته و ناحیه آسیب دیده را تمیز می کند. هر لخته یا پوسته جزئی در عرض یک هفته از بین می رود و حدود دو هفته طول می کشد تا ناحیه اهدا کننده بهبود یابد. روند بهبود طولانی نخواهد شد، زیرا موها رشد می کنند و علائم بعد از عمل ناپدید می شوند و زیبایی طبیعی بازیابی می شود. برخی از علائم بلافاصله پس از کاشت مو در ناحیه بانک مو ظاهر می شود که برای دستیابی به نتایج رضایت بخش نیاز به درمان و توجه ویژه دارد، موارد زیر برخی از علائمی است که پس از عمل در بانک مو ظاهر می شود:

✔ خارش در ناحیه اهدا کننده پس از استخراج فولیکول ها و به عنوان یک واکنش جزئی از پوست، درست مانند هر زخم یا اسکار میکروسکوپی طبیعی است.

✔ قرمزی و کبودی جزئی ناشی از تزریق بیهوشی پس از چند روز از بین می رود.

✔ احساس درد پس از استفاده از مسکن های ساده ای که توسط پزشک کاشت مو تجویز شده است.

✔ وجود پوسته و لخته خون در سطح پوست است و آنها داخلی نیستند.

✔ تجمع مایعات یکی دیگر از عوارض جانبی رایج است که می تواند باعث تورم پوست سر و صورت پس از کاشت مو شود. این نیز واکنش طبیعی پوست سر است که شبیه به تورم هر قسمت دیگر از بدن بعد از هر عمل است.

بانک مو چیست؟


بعد از یک ماه، بسیاری از علائم و نشانه ها، حساسیت یا هرگونه مشکلی از بین می رود و موها شروع به رشد می کنند و منطقه را می پوشانند. پس از دو ماه، موها قسمت زیادی از ناحیه اهدا کننده را پوشانده و اثرات کاشت مو عمل تا حد زیادی از بین رفته است. حدود 3 هفته پس از پیوند می توان سر را اصلاح کرد و رویش مجدد مو در بانک مو فقط توسط فولیکول های مویی انجام می شود که به مناطق طاس منتقل نشده اند.


منطقه اهدا کننده خوب برای کاشت مو چیست؟

یک بانک موی خوب ترجیحاً موهای پوست سر از ناحیه پس سری و ناحیه گیجگاهی مجاور است، اما در مواردی که این ناحیه مناسب روی پوست سر وجود نداشته باشد، با در نظر گرفتن وجود موهای با کیفیت بالا می توان از موهای بدن استفاده کرد. ریش اولویت بعدی به عنوان اهدا کننده است، موهای ریش ضخیم است و بزرگترین مزیت آنها این است که تحت تأثیر DHT رشد می کنند؛ موهای ریش در ناحیه تاج پوشش خوبی دارند اما در ناحیه خط مو استفاده نمی شوند. آنچه که یک بانک موی خوب را تعیین می کند به روش کاشت مو بستگی دارد؛ با این اوصاف به طور معمول یک منطقه اهدا کننده خوب بر اساس موارد زیر معرفی می شود:

• تراکم موهای اهدا کننده

• کیفیت و خصوصیات موها

• سطح منطقه اهدا کننده

• سستی پوست سر

• تعداد متوسط موها در هر واحد فولیکولی


از موهای سینه و شکم نیز می توان در درجه طاسی پیشرفته برای پیوند استفاده کرد، آنها نازک هستند اما جلوه ای بین ریش و موی سر ایجاد می کنند؛ اما زنان فقط موهای پشت سر را به عنوان مناطق اهدا کننده دارند.


بانک مو چه اهمیتی در کاشت مو دارد؟

مهمترین عامل در کاشت مو برای بیماران الگوی طاسی مردانه اجرای کارآمد نسبت بانک مو به گیرنده است. با این حال، هیچ عنصر شناخته شده ای وجود ندارد که به طور علمی استاندارد پیشرفت آلوپسی را پیش بینی کند یا یک منطقه اهدا کننده را برای همیشه امن نشان دهد. مهمترین فاکتورهای کاشت مو در این نوع طاسی، مدیریت بانک مو، ارزیابی دقیق، طراحی و برنامه ریزی ناحیه گیرنده با در نظر گرفتن پیشرفت طولانی مدت است. یک ناحیه اهدا کننده امن انتظار می رود که برای یک عمر به طور دائمی با مو پوشانده شود و بنابراین هنگام پیوند به ناحیه گیرنده، پوشش دائمی ایجاد می کند.


ناحیه اهدا کننده تعیین می کند که آیا فرد کاندید مناسبی برای کاشت مو است یا خیر. در آلوپسی آندروژنیک، رشد مو تحت تأثیر آندروژن ها نیست، بنابراین این نوع فولیکول ها به قسمت گیرنده پیوند می خورند، در آنجا پیوند گسترده تر و شانس بیشتری برای رشد وجود دارد. در حین انتخاب فولیکول ها از بانک مو، فقط آنهایی انتخاب می شوند که بعد از پیوند شانس زنده ماندن بیشتری داشته باشند، این یک مرحله مهم در نتایج طولانی مدت کاشت مو است. فرد همچنین باید واحدهای فولیکولی کافی در بانک موی خود داشته باشد تا نیازهای پوست سر در قسمت گیرنده را برآورده کند. حجم، قدرت و استحکام فولیکول های مویی که از ناحیه اهدا کننده استخراج می شوند، در نتیجه کاشت مو نقش مهمی دارند از این رو داشتن یک بانک موی خوب مهم است.


در مراحل کاشت ویژگی ها و کیفیت موهای مناطق مختلف اهدا کننده باید در نظر گرفته شود، به طور مثال باید از کاشت موهای ضخیم تر در خط مو جلوگیری شود زیرا این مناطق به طور طبیعی موهای ریزتری دارند. وقتی فولیکول ها در نواحی گیرنده پیوند داده شوند، می تواند تراکم را تا حد قابل توجهی افزایش دهد؛ تراکم مناسب پیوندها را می توان توسط جراح با تجربه بدست آورد.


اگر قصد انجام کاشت مو را دارید می توانید با استفاده از جدید ترین روش های کاشت مو اقدام به انجام این کار در کلینیک پوست و مو النا نمایید. علاوه بر این در این مرکز به منظور رفاه حال مشتریان کاشت مو به صورت اقساطی در نظر گرفته شده است تا هزینه کاشت مو به صورت اقصاطی پرداخت گردد.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.