کاشت مو به روش میکروفیت

کاشت ابرو با تاتو چه تفاوت هایی دارد؟

ابروها برای فرم دهی به صورت، مشخص کردن ظاهر و بیان ضروری هستند و تاثیر بسیاری در زیبایی چهره دارند، بنابراین اگر به دلایل پزشکی، افزایش سن، ژنتیک یا سوانح دچار ریزش ابرو شده اید ممکن است از روش های رایج آرایشی و درمانی استفاده کنید. همچنین در سال های گذشته ابروهای نازک طرفداران زیادی داشت و برخی نیز ممکن است به دلیل برداشتن و اصلاح زیاد ابرو توانایی رشد بیشتر و پر کردن آن را از دست داده باشند. استفاده از مدادهای آرایشی به صورت روزانه کاری خسته کننده و زمان بر می باشد و به همین علت بسیاری از خانمها به دنبال روش های دائمی برای افزایش تراکم و حجم موهای ابرویشان هستند. کاشت ابرو و تاتو دو روش دائمی و قطعی برای افزایش حجم و ایجاد طرح دلخواه ابروها هستند، این روش ها تنها مختص خانمها نبوده و آقایانی که به دلیل حادثه یا ژنتیک در ابروهای خود دچار ریزش شده اند نیز می توانند از این روش ها بهره گیرند.


تاتوی ابرو

در سال های گذشته تاتوی ابرو سنگین و غیرطبیعی بود اما در حال حاضر به دلیل پیشرفت تجهیزات تاتو و استفاده از روش های جدیدتر حالتی طبیعی تر به ابروها می دهد. همچنین امکان بهره گیری از روش های نیمه دائمی تاتو ابرو مانند میکروبلیدینگ با دستگاه های ظریف تر و در نتیجه ظاهری طبیعی تر وجود دارد. همانطور که گفته شد میکروبلیدینگ روشی موقت بوده و به دلیل نفوذ به عمق کم به طور سالانه (یا 2-3 سال یکبار) نیاز به ترمیم دارد؛ همچنین این روش گرانتر از تاتو ابرو می باشد.


تاتوی ابرو یک روش دائمی برای ایجاد طرح ابرو و پرتر نشان دادن ابروها می باشد؛ تاتوی ابرو به مرور زمان کم رنگ شده اما به طور کامل از بین نمی رود. تتوی ابرو نیز مشابه تتوی سایر قسمت های بدن بوده و تفاوت آن در دستگاه مورد استفاده می باشد که ظریفتر است و نیاز به دقت بیشتری برای اجرا دارد. در حین تاتو از جوهرهای مایع استفاده شده که به لایه های عمیق تری از پوست وارد می شوند و حالتی پیوسته به ابروها می دهند. بهبودی پس از انجام تاتو ابرو و میکروبلیدینگ حدود سه تا چهار هفته می باشد و پس از گذشت مدت زمان توصیه شده می توان روی آن روش های دیگری مانند کاشت ابرو انجام داد.


کاشت ابرو

کاشت ابرو به معنی انتقال فولیکول های موی سالم از بدن خود فرد به ابروهای او می باشد که معمولا از نواحی پشت سر، ریش یا قفسه سینه برداشته می شوند. روش های کاشت ابرو همانند کاشت مو بوده و تنها تفاوت آن دقت در ایجاد شکاف ها با زاویه درست در ابرو و قرار دادن فولیکول ها در جهت مناسب می باشد تا نتیجه پیوند ابرو طبیعی باشد. موهای سر معمولاً ضخیم تر از موهای ابرو هستند، بنابراین استفاده از نازک ترین موهای موجود بسیار مهم است و پس از پیوند نیز نیاز به رسیدگی و اصلاح مداوم دارد تا با موهای ابرو سازگار شود. پیوند ابرو با بی حسی موضعی انجام می شود و انجام آن حدود 4 تا 6 ساعت طول می کشد؛ در یک جلسه حدود 150 تا 400 تار ابرو قابل پیوند است.

کاشت ابرو


دوره بهبودی بعد از کاشت ابرو بسیار کوتاه بوده و افراد بعد از یکی دو روز می توانند به روال عادی زندگی خود بازگردند. پس از پیوند، پوست سر در ناحیه اهدا کننده و اطراف ابروها حساس شده و ممکن است کمی درد احساس کنید، به همین دلیل پزشک برایتان داروهای ضددرد و آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت تجویز خواهد کرد. کبودی نیز از عوارض شایع بعد از کاشت ابرو می باشد که معمولا بعد از یک هفته از بین خواهد رفت، پوسته پوسته شدن ابروها نیز تا یکی دو هفته طبیعی بوده و به هیچ وجه نباید آنها را بکنید. اگر قصد انجام کاشت ابرو را دارید می توانید این روش درمانی را در کلینیک پوست و مو النا به همراه روش پرداخت کاشت ابرو به صورت اقساطی تجربه نمایید. علاوه بر این در این کلینیک کاشت ابرو به روش انحصاری میکرونیدل انجام می گیرد که جز جدیدترین روش های درمانی در دنیا محسوب می شود.


کاشت ابرو با تاتو چه تفاوت هایی دارد؟

همانطور که گفته شد تاتو و کاشت ابرو هر دو روش های دائمی هستند اما کاشت ابرو به درمان ریزش و بازگرداندن موهای از دست رفته در این ناحیه میپردازد درحالی که تاتو برای شکل دادن و تغییر ظاهر ابرو به کار گرفته می شود. با توجه به تعریف هایی که از این دو روش شد می توان تفاوت های اصلی آنها را درک کرد و درمورد شباهت های آنها نیز اطلاعاتی بدست آورد. مهمترین شباهت تاتو ابرو و کاشت ابرو دائمی بودن نتایج می باشد و همچنین اینکه در حین انجام هر دو روش برای جلوگیری از درد از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد. دوران بهبودی هر دو روش تقریبا دو هفته می باشد و عوارض نسبتا مشابهی همانند تورم، قرمزی یا کبودی خواهند داشت و مهمترین نکته اینکه اگر هر کدام از این روش ها توسط عامل غیرماهر یا تجهیزات غیر بهداشتی انجام شوند منجر به عفونت و نتیجه ای نامناسب خواهند شد. پس مراحل انجام کاشت ابرو دارای شباهت ها و تفاوت هایی است که هریک از آن ها می بایست توسط کلینیک معتبر انجام گیرد.


مهمترین تفاوت های کاشت ابرو با تاتو در زیر شرح داده شده اند:

✔ مهمترین تفاوت این دو روش در وضعیت طبیعی بودن نتیجه می باشد که کاشت ابرو به داشتن ابروهایی کاملا طبیعی، پر و از جنس موهای خود فرد می انجامد، اما تاتو ابرو همانند مدادهای آرایشی نمایی از ابرو را روی پوست می کشد که به مرور زمان غیرطبیعی تر خواهد شد.

✔ پس از انجام تاتو ابرو امکان تغییر شکل یا رنگ ابروها وجود ندارد مگر اینکه پرتر یا تیره تر کنید، اما پس از انجام کاشت ابرو می توانید آنها را رنگ کنید و به مدل دلخواهان درآورید.

✔ تفاوت دیگر در هزینه و زمان انجام هر روش می باشد، تتو ابرو چیزی حدود 2 ساعت زمان و پیوند حدود 4 تا 6 ساعت زمان نیاز دارد. علاوه بر زمان، به دلیل تجهیزات مورد استفاده، روش انجام و مهارت مورد نیاز هزینه کاشت ابرو بیشتر از تاتو خواهد بود.

✔ مشاهده نتیجه دیگر عامل تمایز پیوند و تاتو ابرو می باشد، زیرا نتیجه نهایی تاتو ابرو بلافاصله بعد از اتمام کار و به طور قطعی تر بعد از اتمام دوره نقاهت قابل مشاهده می باشد، اما نتیجه اولیه کاشت ابرو حدود 3-4 ماه بعد و نتیجه نهایی بین 10 تا 12 ماه بعد از عمل پیوند قابل مشاهده است.

✔ با اینکه گفته می شود تاتو ابرو یک روش دائمیست، اما به مرور زمان کم رنگ شده و گاهی به رنگ های دیگری مثل قرمز و سبز تمایل پیدا می کند، به همین دلیل نیاز به جلسات ترمیم خواهد داشت. کاشت ابرو در یک جلسه کامل شده و در صورت انجام مراقبت های بعد از پیوند نتیجه قطعی و دائمی خواهد داشت.


اگر قصد انجام کاشت ابرو را دارید می توانید با بهره گیری از جدیدترین روش های روز دنیا اقدام به انجام این روش در کلینیک پوست و مو النا نمایید. ما در این کلینیک بهترین خدمات را با استفاده از کادر درمانی متخصص در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. علاوه بر این شما می توانید در صورت نیاز روش پرداخت کاشت ابرو به صورت اقساطی را برای پرداخت هزینه کاشت ابرو در این کلینیک انتخاب نمایید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.