کاشت مو به روش میکروفیت

بعد از انجام کاشت مو چه مراقبت هایی لازم است؟

همانطور که می دانید فرایند انجام کاشت مو امروزه به روش های مختلفی صورت می گیرد و با پیشرفت دانش روش های جدید با کمترین میزان معایب انجام می گیرد. به همین علت نتیجه نهایی کاشت مو با استفاده از روش های پیشرفته از بالاترین میزان نتیجه برخوردار می باشد. کاشت مو به روش میکروفیت یکی از جدیدترین روش ها در دنیا به شمار می رود که با استفاده از آن شاهد نتیجه موثر و کمترین میزان عوارض خواهیم بود.


اما نکته ی مهمی که در رسیدن به نتیجه ایده آل کاشت مو تاثیر بسزایی دارد مراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت مو می باشد. در هریک از متد های پیوند مو ممکن است مراقبت های بعد از عمل متفاوت باشد اما ما در این مقاله قصد داریم به نکات کلی و مشترک که جهت مراقبت بعد از کاشت مو می بایست انجام گیرد اشاره نماییم.


انجام مراقبت ها به منظور جلوگیری از تورم

یکی از عوارض مشترک در روش های مختلف کاشت مو ایجاد تورم در سر طی روزهای اولیه می باشد. به منظور جلوگیری و یا بهبود سریع تر این اتفاق برخی از نکات می تواند به شما کمک شایانی نماید. به منظور عدم تورم در ناحیه پیشانی خود در شب اول پس از انجام کاشت مو با استفاده از قرار دادن کمپرس یخ در این ناحیه می توانید میزان تورم را کاهش دهید. انجام این کار طی مدت زمان یک دقیقه و با فاصله زمانی یک ساعت می تواند تاثیر مثبتی در بهبود تورم داشته باشد.


تغییر روش خوابیدن و استراحت

پس از انجام کاشت مو توصیه می شود طی روزهای اول به میزان مناسبی استراحت داشته باشید و برای خوابیدن بالشی مناسب و با زاویه 30 درجه نسبت به بدن تهیه نموده و در حالت طاق باز استراحت نمایید. استراحت و خواب مناسب یکی از بهترین روش ها جهت بهبود سریع عوارض پس از کاشت مو می باشد.


زمان و نحوه باز کردن پانسمان سر

باز کردن پانسمان سر بر طبق نظر و مشورت پزشک می بایست صورت گیرد و عموما انجام این کار بهتر است در کلینیک و توسط افراد متخصص صورت گیرد.اما اگر به هر دلیل امکان مراجعه به کلینیک وجود نداشته باشد می بایست پیش از هرچیز کلاه مخصوصی که بر روی پانسمان قرار دارد (سرجی فیکس) از روی سر برداشته شود. پس از این مرحله پانسمان نواحی که انجام برداشت و کاشت مو در آن محل انجام گرفته از را قیچی و بدون کشیده شدن بر روی سر به آرامی آن را از روی سر خود بردارید.در صورتی که پانسمان به کف سر چسبیده شده باشد با استفاده از آب و خیس خوردن پانسمان می توانید آن را از روی سر جدا نمایید.


نکته: انجام برداشتن پانسمان پس از کاشت مو جز مراحل حساس می باشد که ترجیحا می بایست توسط کلینیک انجام گیرد.

مراقبت های بعد از کاشت مو


مصرف مکمل ها و داروهای بعد از کاشت مو

داروهایی که توسط پزشک برای فرد در نظر گرفته شده است می بایست به موقع مصرف شود تا نتیجه کاشت مو دچار مشکل نشود. معمولا هر 6 ساعت داروی سفالکسین توسط پزشک تجویز می شود که فرد ملزم به استفاده به موقع از آن می باشد. استفاده از برخی مکمل ها مانند زینک ، ویتامین C و... طبق نظر پزشک از دیگر مواردی است که در کنار تغذیه خود می بایست مصرف نمایید. مصرف مایعات مانند آب ، آب پرتقال و مواد غذایی که دارای ویتامین C می باشند مانند آناناس از دیگر مواردی است که توسط پزشک به شما پیشنهاد می شود.


شست و شوی مو بعد از کاشت مو

انجام شست و شو پس از کاشت مو می بایست با دقت فراوان صورت گیرد. شستن سر می بایست به آرامی و به وسیله ماساژ کف سر انجام گیرد و از چنگ زدن مو اجتناب شود. علاوه بر این آبکشی می بایست به صورت غیر مستقیم بر روی سر صورت پذیرد تا فشار آب سبب ایجاد مشکل برای موهای کاشته شده نشود.


دلمه های ایجاد شده بر روی سر به مرور زمان و با استفاده از آبکشی ملایم به مرور از بین می روند و جهت از بین رفتن آن ها استفاده از ناخن و کندن آن ها تاثیر منفی بر روی کاشت مو خواهد گذاشت. با انجام این کار علاوه بر ایجاد زخم و عفونت احتمال از بین رفتن فولیکول موهای کاشته شده وجود دارد.


شامپوی مخصوص برای شست و شوی سر توسط پزشک به شما معرفی می شود که با استفاده از آن طی ماه اول می بایست موهای خود را شست و شو دهید. استفاده از شامپوهای معمولی بعد از کاشت مو ممنوع می باشد.


از دیگر مراقبت های بعد از کاشت مو که می بایست رعایت شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• استفاده از دخانیات همچون سیگار و قلیون به مدت 20 روز پس از انجام کاشت مو ممنوع می باشد.

• اجتناب از مصرف مشروبات الکلی تا هفت روز بعد از انجام پیوند مو. استفاده از مواد الکلی مانند مشروبات سبب عدم نظم در گردش خون می شود که برای موهای کاشته شده مضر می باشد.علاوه بر این مصرف الکل تاثیر داروهای بی حسی را از بین خواهد برد.

• عدم انجام فعالیت های سنگین بدنی تا یک ماه بعد از کاشت مو. ورزش های سنگین بدنی مانند شنا ، بدن سازی ، کوهنوردی و... تا 30 روز بعد از پیوند مو ممنوع می باشد.

• عدم استفاده از لوازم حالت دهنده مانند اتو ، سشوار ، بابلیس و... بعد از کاشت مو.

• شانه کردن موهای می بایست در یک جهت انجام شود و برای انجام این کار شانه مناسب توسط پزشک به شما معرفی می شود.

• چنانچه قصد انجام رنگ کردن مو را دارید می بایست حداقل 60 روز از انجام کاشت مو گذشته باشد و پس از آن انجام این کار با مشورت پزشک بلامانع می باشد.

• ایجاد بی حسی در محل کاشت مو ممکن است از یک ماه تا 6 ماه ادامه داشته باشد که طی یک ماه اول این اتفاق معمول می باشد. اما اگر بی حسی سر مدت زمان بیشتری وجود داشت به پزشک خود اطلاع دهید.

• ریزش موهای کاشت شده بعد از کاشت مو فرآیندی طبیعی می باشد . در همه افراد شاهد این اتفاق به مدت یک ماه بعد از پیوند خواهیم بود اما با گذشت زمان محلی که اقدام به انجام کاشت مو شده است مجددا شاهد رشد موهای جدید خواهیم بود.چنانچه ریزش مو پس از 6 ماه ادامه دار بود می بایست به پزشک خود اطلاع دهید. برای اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله آیا درست است که موهای کاشته شده می ریزند؟ مراجعه نمایید.

• موها پس از انجام پیوند بسیار حساس هستند و می بایست جهت مراقبت از آن ها دقت گردد. استفاده از کلاه طی 7 روز پس از انجام کاشت مو ممنوع می باشد اما اگر مجبور به استفاده از کلاه هستید با مشورت پزشک پس از هفته اول می توانید از آن استفاده نمایید. به طور کلی به دلیل این که کلاه سبب ایجاد فشار به سر می شود ممکن است کاشت مو را تحت تاثیر قرار دهد و بهتر است از استفاده از آن جلوگیری شود اما اگر ملزم به استفاده از آن هستید از کلاهی گشاد و دارای تور استفاده نمایید تا علاوه بر عدم فشار ، هوا به میزان کافی بر کف سر برسد.


در پایان چنانچه قصد انجام کاشت مو و یا هرگونه مشاوره در زمینه مراقبت های بعد از کاشت مو را دارید می توانید با کارشناسان کلینیک پوست و مو النا در ارتباط باشید. علاوه بر این یکی از روش های مناسب جهت پرداخت هزینه در کلینیک النا شیوه کاشت مو به صورت اقساطی می باشد که می تواند کمک شایانی برای افرادی که قصد پیوند مو دارند باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره شیوه اقساط می توانید با کاشناسان ما تماس حاصل نمایید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.