کاشت مو به روش میکروفیت

کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو؟

داشتن موهایی پرپشت یکی از نشانه های جذابیت در افراد می باشد، اما متاسفانه با افزایش سن و به دلایل مختلفی افراد دچار ریزش مو و ضعیف شدن تارهای مو می شوند. استفاده از لوازم حرارتی، حالت دهنده های شیمیایی و رنگ مو باعث آسیب رساندن به ساقه موها و به مرور زمان و تداوم استفاده به فولیکول های مو نیز صدمه می زند. با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های بسیاری برای درمان و افزایش حجم موها بوجود آمده که با توجه به دلیل ریزش و کم پشتی موها برای هر شخص قابل استفاده می باشند. استفاده از داروهای مکمل، مزوتراپی، پی آر پی، ترمیم مو، لیزر، میکرواسکالپ، میکرونیدلینگ و کاشت مو از روش های کاربردی و محبوب در بین افرادی با موهای کم پشت یا دچار ریزش مو می باشد.


کاشت مو

کاشت مو روشیست که شامل برداشتن گروه های کوچکی از فولیکول های مو از قسمت های دارای تراکم مناسب و پیوند آنها به نواحی طاس یا دارای ریزش مو می باشد. این گروه های کوچک به نام گرافت و شامل 10 تا 15 تار مو هستند که برای کاشت به چند دسته کوچکتر تقسیم می شوند؛ ناحیه ای که این گرافت ها از آن برداشت می شوند نیز بانک مو نام دارد. در روش های جدید کاشت مو مانند FUT، FIT، SUT و DHI تنها از بی حسی موضعی برای کاهش درد در پوست سر استفاده می شود و مراحل برداشت و کاشت توسط پانچ های میکرو و اتوماتیک صورت می گیرد.


برداشت گرافت های مو معمولا از قسمت پشت سر و حد فاصل بین دو گوش می باشد، اما در صورتی که این ناحیه دارای موهای سالم یا کافی برای پیوند نباشد، می توان از نواحی دیگر بدن مانند قفسه سینه استفاده کرد. شروع رشد موهای کاشته شده از ماه سوم و چهارم بعد از پیوند و رشد کامل آنها بعد از ده تا 12 ماه قابل مشاهده خواهد بود.


ترمیم مو

ترمیم مو نیز همانند کاشت مو زمانی کاربرد دارد که داروهای موضعی و مصرفی جوابگو نبوده و نیاز به راه حل اساسی باشد. در صورتی که ریزش مو و طاسی در افراد به دلیل بیماری یا برخی شرایط مشابه باشد، امکان کاشت مو به دلیل عدم وجود بانک مو امکان پذیر نمی باشد، در این حالت از ترمیم مو استفاده می شود. در روش ترمیم مو برخلاف کاشت مو، گرافت های پیوندی از فیبرهای مصنوعی ساخته شده اند که کاملا مشابه موهای واقعی فرد بوده و قابل تشخیص نمی باشند. در این روش گرافت های مصنوعی در داخل پوسته ای مصنوعی که همانند پوست سر فرد طراحی و متصل می شود، کاشته می شوند. جنس این پوسته از مواد مخصوص و ضد حساسیت می باشد و به دلیل ضخامت بسیار کم قابل تشخیص نمی باشد.


ترمیم مو به روش HRT روی سطح پوست و لابه لای موهای فرد انجام می شود و با بررسی اسکن دیجیتال از سر متقاضی گرافت ها از نظر جنس، ضخامت و رنگ و مدل خواب مو انتخاب می شود.

کاشت مو یا ترمیم مو


مقایسه کاشت مو و ترمیم مو

همانطور که گفته شد ترمیم مو مناسب افرادیست که به دلیل نامناسب بودن بانک مو امکان بهره گیری از کاشت مو را ندارند. در این روش به دلیل استفاده از مواد مصنوعی نوع و رنگ موها از پیش تعیین شده و امکان رشد موها وجود ندارد، اما در روش کاشت مو طبیعی به دلیل استفاده از موهای سر یا بدن فرد رنگ موها طبیعی بوده و پس از رشد کامل موهای کاشته شده امکان رنگ کردن آنها به راحتی وجود دارد. از آنجا که در روش ترمیم مو HRT گرافت های مصنوعی به پوسته پلیمری وارد می شوند و هیچ عملی مستقیما روی پوست سر انجام نمی شود، نیاز به هیچ مسکنی نمی باشد و شخص دردی حس نمی کند؛ در روش های کاشت مو به دلیل انجام مراحل برداشت و کاشت مستقیما روی پوست سر فرد از بی حسی موضعی استفاده می شود و ممکن است عوارض محدود و موقتی را برای فرد در پی داشته باشد.


احساس درد، قرمز شدن، تورم و پوسته پوسته شدن از عوارض جانبی شایع کاشت مو می باشند که به صورت بسیار محدود در روزهای اولیه ظاهر می شوند، این عوارض خود به خود و تنها با انجام مراقبت های بعد از کاشت مو از بین می روند. در برخی شرایط غیربهداشتی یا عدم مهارت پزشک ممکن است عوارضی همچون عفونت و خونریزی نیز مشاهده شود که به راحتی با مراجعه به کلینیک معتبر قابل جلوگیری است. ترمیم مو نیز مانند هر روش درمانی و زیبایی دیگری می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد که در این روش نیز مراجعه به پزشک و تکنسین متخصص و کلینیک معتبر میزان آن را تا حدود زیادی کاهش می دهد؛ ایجاد حساسیت نسبت به گرافت ها و پوسته مصنوعی، احتمال ریزش مو به دلیل افزایش چربی در پوست سر و در شرایط نادر و غیر بهداشتی احتمال ایجاد عفونت و قارج از عوارض جانبی ترمیم مو هستند.


کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو؟

با توجه به مقایسه ای که بین دو روش کاشت و ترمیم مو شد و ذکر این مسئله که روش ترمیم مو به نوعی جایگزین کاشت مو می باشد، خواهیم فهمید که معمولا کسی بین دوراهی انتخاب این دو قرار نخواهد گرفت. افرادی که با توجه به شرایط جسمی، سن و نوع ریزش مو امکان انجام کاشت مو را دارند قطعا سراغ روش ترمیم مو نخواهند رفت زیرا مزیت طبیعی و دائمی بودن کاشت مو نسبت به تمام روش های دیگر آن را به اولین انتخاب افراد دچار ریزش و طاسی تبدیل می کند. مزیت دیگر کاشت مو علاوه بر طبیعی بودن خط رویش، انجام سریع آن توسط دستگاه های مخصوص و اتمام در یک جلسه می باشد، روش های جدید پیوند مو نیاز به جلسه مجدد ترمیم ندارد.


روش ترمیم مو علاوه بر افرادی که بانک موی مناسب ندارند، برای افرادی که به دلیل برخی بیماری ها نمی توانند از کاشت مو بهره گیرند مناسب است. مهمترین مزایای ترمیم مو نسبت به کاشت مو، عدم نیاز به مراقبت های بعدی می باشد که به دلیل عدم جراحی و بیهوشی یا بی حسی می باشد. همچنین مقاومت موهای مصنوعی در این روش به قدری بالا می باشد که از روز اول فرد می تواند حتی به ورزش بپردازد و اگر از نتیجه این عمل راضی نبوده می توان به راحتی و بدون عوارض فیبرهای کاشته را جدا کرد.


در پایان چنانچه قصد کاشت مو را داشته باشید جهت انجام مشاوره و یا تتعیین وقت می توانید با کارشناسان کلینیک پوست و مو النا در ارتباط باشید. به منظور سهولت پرداخت هزینه کاشت مو ، کلینیک النا خدمات کاشت مو به صورت اقساطی را برای مشتریان گرامی در نظر گرفته است تا با خیال راحل اقدام به انجام این روش نمایند.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.