کاشت مو به روش میکروفیت

یکی از مهمترین موارد کلیدی در زیبایی، داشتن موهایی پرپشت و طبیعی می باشد که بسیاری از افراد به دلایل مختلف از داشتن آن محروم هستند. افراد به دلایل بسیاری دچار انواع ریزش مو می شوند که مهمترین عوامل، ژنتیک، بیماری، مصرف برخی داروها، سوانح و استفاده بسیار زیاد از حالت دهنده ها و دستگاه های حرارتی می باشد. با توجه به نوع و دلیل ریزش مو می توان با مواردی از جمله مصرف برخی داروها مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید، پی آر پی و مزوتراپی، کربوکسی تراپی، ترمیم مو و کاشت مو اقدام به درمان آن کرد.


کاشت مو

کاشت مو یک روش جراحی به شمار می رود که عبارت است انتقال موهای سالم از مناطق پرتراکم و سالم به قسمت هایی که دچار ریزش مو شده اند. معمولا قسمت های پشت سر حتی در افرادی که دچار طاسی و ریزش مو شده اند دارای موهای سالم می باشد که در صورت تمایل به انجام پیوند مو، از فولیکول های این منطقه استفاده می کنند و به این ناحیه بانک مو می گویند. کاشت مو برای افرادی که ریزش مو دارند مناسب است، اما برای افرادی که به دلیل ژنتیک، مصرف برخی داروها، بیماری هایی مانند لوپوس، فعالیت خاص و تروما دچار ریزش مو شده اند توصیه می شود.


کاشت مو به روش های مختلفی صورت می گیرد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از روش های کاشت مو به روش FIT است که مناسب افراد دارای ناحیه متوسط ریزش مو و طاسی سر می باشد، در آن گرافت های پیوندی به صورت تکی از بانک مو برداشته می شوند. در افرادی که وسعت منطقه دارای ریزش زیاد باشد به طور معمول از ترکیب چند روش استفاده می کنند تا هم تراکم موهای کاشته شده و هم پوشش منطقه طاس سر به خوبی انجام شود.


تکنیک جداسازی فولیکولار FIT

روش مدرن کاشت مو FIT مخفف Follicular Isolation Technique تقریباً مشابه روش FUE (در واقع نسخه جدید FUE) است. در هر دوی این روش ها گرافت های مو به صورت تکی از بانک مو استخراج می شوند و تفاوت اصلی آنها در ابزار جراحی که برای برداشت گرافت ها استفاده می شود می باشد. کاشت مو به روش FIT نسبت به کاشت مو به روش FUT زمان بر بوده و بسیاری از عوارض آن از جمله عدم ماندگاری جای زخم را ندارد، به همین دلیل هزینه بیشتری نیز دارد. روش کاشت مو FIT راحت تر از روش FUE است و هزینه کمتری نسبت به آن دارد، اما افرادی که می خواهند کاشت مو به طور طبیعی داشته باشند، باید ترکیبی از این روش ها را ترجیح دهند.


از آنجا که می توان تعداد زیادی از فولیکول های مو را با روش FIT پیوند داد، این روش کاشت مو معمولا در چند جلسه انجام می شود. این روش به جراحی نیاز ندارد، همچنین در این روش تعداد فولیکول های برداشتی محدود بوده و نمی توان تعداد زیادی از فولیکول های مو را پیوند داد. نتیجه این روش کاشت مو کاملا طبیعی بوده و پس از ریزش در ماه دوم، مجددا رشد می کند، در ابتدا موهای پیوندی نازک هستند اما بعد از مدتی ساقه ها ضخیم می شوند.


روش انجام کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT نیازی به بیهوشی و جراحی ندارد و در حین کاشت مو احساس درد نخواهید کرد زیرا در این روش واحدهای فولیکولی جداگانه استخراج شده و در قسمت گیرنده کاشته می شوند. واحدهای مورد نیاز پیوند با استفاده از دستگاه ظریفی به نام پانچ یکی یکی از قسمت پشت سر برداشته شده؛ دستگاه پانچ دستگاه بسیار باریکیست که به داخل پوست می چرخد و پیوندها را برداشت می کند و هم به صورت دستی و هم میکرو موتور در دسترس است. در نتیجه در این روش کاشت مو هیچ جای زخم یا خط بخیه ای وجود نخواهد داشت، تنها لکه های کوچکی در منطقه برداشت وجود دارد که غیر قابل مشاهده است. با این حال، منطقه برداشت شده با سرعت باورنکردنی بازیابی خواهد شد، مرطوب نگه داشتن سر برای کاشت مو بسیار مهم است.

کاشت مو به روش FIT


کاشت مو به روش FIT با تزریق بی حسی انجام می شود و برای افراد با موهای کوتاه مناسب است. پس از آماده سازی برش های ریز در ناحیه گیرنده، گرافت ها در آنها قرار می گیرند، زاویه کاشت و جهت رشد به برش هایی که قبلاً ایجاد شده بستگی دارد که نتیجه ای طبیعی در پی خواهد داشت. مقدار کل گرافت های قابل پیوند در کاشت مو به روش FIT در یک جلسه 1500-1000 واحد فولیکولی می باشد، درصورتی که بیشتر از حد ممکن باشد می تواند به بانک مو اسیب وارد کند.


مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

همانطور که گفته شد، کاشت مو FIT مناسب افرادیست که موهای کوتاه را ترجیح می دهند یا افرادی که قبلا کاشت مو انجام داده و نتبجه مناسبی نگرفته اند یا بدنبال تراکم بیشترند؛ همچنین این روش در افرادی که پوست سر آنها انعطاف پذیر نیست نتیجه بخش است. مهمترین مزایای کاشت مو به روش FIT عبارتند از:

• عدم برش و در نتیجه عدم وجود اسکار در محل برداشت

• امکان انتخاب طرح خط رشد مو

• دوره ی نقاهت کوتاه (5-7 روز)

• داشتن ظاهری طبیعی و نتایج دائمی


پس از کاشت مو با هر روشی عوارضی وجود دارد که در روش های جدید بسیار اندک و محدود شده است، از جمله عوارض روش FIT تورم و قرمزی، خارش و بی حسی کف سر می باشد. در کاشت مو به این روش مواردی وجود دارد که می توان به عنوان معایب آن در نظر گرفت، موارد مانند:

• فرآیند وقت گیر استخراج گرافت

• قیمت بالاتر

• طولانی بودن زمان پیوند

• تعدد جلسات


در صورتی که نیاز به انجام کاشت مو دارید ، می توانید با بهره گیری از جدید ترین و بروز ترین خدمات کلینیک پوست و مو النا اقدام به انجام این روش نمایید. ما در کلینیک النا به منظور تسهیل پرداخت هزینه کاشت مو ، شیوه کاشت مو به صورت اقساطی را برای مشتریان در نظر گرفته ایم تا با استفاده از این روش پرداختی خیال مشتریان از نظر قیمت کاشت مو نیز راحت گردد. در صورت هرگونه مشاوره می توانید با کارشناسان کلینیک النا در ارتباط باشید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.