کاشت مو به روش میکروفیت

تاریخچه کاشت مو حداقل به سال 1939 در ژاپن برمی گردد، در روزهای اولیه، نتایج معمولاً غیرطبیعی به نظر می رسید و ظاهری پلاگین مانند داشتند. جراحان در سال 1995 برای اولین بار شروع به کاشت مو از طریق پیوند فولیکول های مو کردند که نتایج طبیعی به دنبال داشت.


ریزش مو تا 85 درصد مردان و 40 درصد زنان را تحت تأثیر قرار می دهد؛ ریزش مو زمانی اتفاق می افتد که دی هیدروتستوسترون DHT، هورمونی مردانه که در مردان و برخی خانم ها وجود دارد، چرخه رشد طبیعی فولیکول های مو را مختل می کند. DHT باعث کوچک سازی در فولیکول های آسیب دیده می شود، و باعث می شود رشته های مو نازک شده و رشد کندتری داشته باشند تا زمانی که فولیکول ها به طور کلی تولید مو را متوقف کنند. کاشت مو راه حل شماره یک مقابله با اثرات آلوپسی آندروژنتیک و تغییر شکل کامل مو به طاسی است.


پیوند واحد فولیکولی FUT

پیوند واحد فولیکولار FUT یک روش مدرن برای مقابله با ریزش مو است که می تواند خطوط موی تحت تأثیر آلوپسی آندروژنتیک را بهبود بخشد و در مناطق دچار ریزش به صورت طبیعی مو بکارد. به دلیلی که هنوز کشف نشده، فولیکول های مو در پشت و دو طرف پوست سر از مقاومت بیشتری در برابر DHT برخوردار هستند و به طور کلی از پیشرفت طبیعی ریزش مو سالم می مانند. کاشت مو به روش FUT با برداشتن فولیکول های مو از پشت و اطراف پوست سر، از این انعطاف پذیری طبیعی بهره می برد، سپس فولیکول ها به مناطق طاس پوست سر منتقل می شوند تا نتایج طبیعی حاصل شود.


کاشت مو به روش FUT چگونه انجام می شود؟

برای انجام کاشت مو به روش FUT در ابتدا جراح خط موی شما را ترسیم، ناحیه استخراج مو را علامت گذاری می کند. ممکن است قبل از جراحی پزشک استفاده از داروی آرامبخش را برایتان تجویز کند، اما برای انجام روش FUT در ابتدا از بی حسی موضعی روی پوست سر شما استفاده می شود. در طول کاشت مو FUT، جراح یک نواراز فولیکول های موی شما از پوست سر (از بانک مو) برش می دهد؛ اندازه دقیق نوار به تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پوشاندن نقاط طاس بستگی دارد، عرض این نوار معمولاً از 1 تا 1.5 سانتی متر بیشتر نیست. جراح پوست سر در قسمت بانک مو را بخیه می زند و یک تکنسین فولیکول های مو را از روی نوار جدا کرده و برای پیوند آماده می کند.


سپس واحدهای فولیکولی برداشت شده به صورت تک به تک در شیارهای ایجاد شده در قسمت طاس پوست سر کاشته می شوند؛ اهمیت این مرحله به دلیل تقلید و تکثیر الگوهای رشد طبیعی موهای اطراف می باشد. این روش ممکن است به طور متوسط بین چهار تا شش ساعت طول بکشد، که البته به مقدار گرافت های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد. با استفاده از روش FUT، بیش از 98 درصد از فولیکول های مو از روند برداشت زنده مانده و باعث تولید بیشتر واحدهای فولیکولی برای پیوند و در نتیجه تراکم بیشتر موهای کاشته شده می شوند.

کاشت مو به روش FUT


کاندیدای مناسب کاشت مو به روش FUT

هر دو روش FUT و FUE نیاز به داشتن بانک موی مناسب و کافی برای استفاده دارند؛ مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (که معمولاً الگوی طاسی مردانه نامیده می شود) بهترین نامزدها برای کاشت مو به روش FUT هستند. در مردان، این حالت معمولاً در الگوی نوروود یا یک خط مو به شکل M با ریزش مو در شقیقه ها ظاهر می شود؛ زنان مبتلا به این بیماری معمولاً الگوی لودویگ را تجربه می کنند که باعث ریزش مو یا نازک شدن مو در بالای سر می شود. اگر یک بیماری پزشکی مانند اختلال تیروئید یا آلوپسی آره آتا باعث ریزش موی شما شده باشد، احتمالاً روش FUT گزینه مناسبی نخواهد بود.


داشتن شرایط زیر شما را به کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش FUT تبدیل می کند:

• کاشت مو به روش FUT به طور کلی در افراد بالای 25 سال انجام می شود زیرا الگوی ریزش مو در افراد جوان کمتر قابل پیش بینی است.

• مردانی که ریزش مو با الگوی نوروود دارند نتیجه بهتری از کاشت مو FUT کسب می کنند.

• افرادی که دارای ضخامت و تراکم فولیکول مو هستند، به طور کلی پوشش بهتری دارند.

• FUT بیشتر برای درمان ریزش مو در قسمت جلوی سر مفید است.

• افرادی که رنگ موی آنها مشابه رنگ پوستشان است، به دلیل اینکه کنتراست رنگ کمتری دارند، نامزدهای بهتری هستند.


دوران نقاهت و بهبودی

کاشت مو به روش FUT به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود، بدین معنا که بیماران در همان روز می توانند به خانه برگردند. از عوارض جانبی این روش می توان به قرمزی پوست سر، تورم و در مواردی حساسیت اشاره کرد. بیشتر عوارض جانبی طی چند هفته خود بخود ناپدید می شوند و برای بهبودی بهتر و مشاهده نتیجه دلخواه باید دستورالعمل های خاص پزشک برای مراقبت های بعد از کاشت مو را جدی گرفت. در چند هفته اول بهبودی باید مراقب باشید که پوست سر را لمس نکرده یا مالش ندهید، زیرا اصطکاک باعث ریزش پیوندهای تازه می شود و به نتایج آسیب می رساند. بیماران باید برای سه تا پنج روز از کار و فعالیت های خود مرخصی بگیرند تا بدن استراحت زیادی داشته باشد.


در حالی که بیماران پس از چند روز بهبودی می توانند کار و روال روتین زندگی خود را از سر بگیرند، بهتر است بخاطر کاهش عوارض جانبی قابل توجه، وقت بیشتری را در خانه سپری کنند. تنها عیب این روش وجود جای زخم و بخیه در قسمت بانک مو می باشد که طی شش تا نه ماه به صورت یک خط سفید افقی محو می شود؛ البته هنگامی که برش بهبود یافت و موهای اطراف آن رشد کردند، جای زخم قابل مشاهده نخواهد بود.


نتیجه کاشت مو به روش FUT

FUT فرایندیست که قبل از دریافت نتایج مطلوب، به حوصله نیاز دارد؛ موهای کاشته شده در ایم روش حدود سه هفته پس از بهبودی می ریزند، زیرا فولیکول ها رشته های خود را ریخته و در محل جدید خود قرار می گیرند. رشد موهای جدید ممکن است حداقل تا سه یا پنج ماه از زمان پیوند قابل مشاهده نباشد، نتایج قابل توجهی در حدود 9 ماه پس از عمل ایجاد می شود و برخی از افراد برای دیدن نتایج باید یک سال صبر کنند.


نتایج نهایی معمولاً حدود 12 تا 16 ماه پس از جراحی اتفاق می افتد و بیماران سالهای سال از موهای پر و ضخیم خود لذت می برند. در حالی که FUT یکی از موثرترین و ماندگارترین روشهای درمانی آلوپسی آندروژنتیک را ارائه می دهد، اما تأثیرات تدریجی ریزش مو را کاملاً متوقف نمی کند.


اگر قصد انجام کاشت مو به روش FUT و یا دیگر روش های جدید کاشت مو را دارید می توانید جهت انجام مشاوره و یا اطلاع از قیمت کاشت مو با کارشناسان کلینیک پوست و مو النا در ارتباط باشید. در این مرکز انواع روش های کاشت مو با استفاده از بروزترین امکانات و تحت نظر کادر مجرب انجام می گیرد. همچنین جهت رفاه حال مشتریان شما در این مرکز هزینه کاشت مو به صورت اقساطی نیز قابل پرداخت می باشد.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.