کاشت مو به روش میکروفیت

مراقبت های پیش از کاشت مو

با افزایش سن ریزش مو امری غیرمعمول نیست، تقریباً 60 درصد مردان و 50 درصد زنان در طول زندگی خود تحت تأثیر ریزش مو قرار گرفته اند. گزینه های درمانی بسیاری با توجه به نوع ریزش مو برای افراد در دسترس هستند که از مصرف دارو، مزوتراپی گرفته تا میکرواسکالپ، ترمیم و کاشت مو متغیرند. کاشت مو روشیست که در انواع متداول ریزش مو، از جمله الگوی طاسی در مردان و زنان استفاده می شود که موثرترین روش با نتایج قطعی و کاملا طبیعی می باشد.


کاشت مو

برای بیمارانی که از ریزش موی الگویی رنج می برند، موهای پشت و دو طرف سر دائمی بوده و دچار ریزش نمی شوند، در کاشت مو این قسمت به عنوان ناحیه اهدا کننده شناخته می شود، در روش های مختلف کاشت مو فولیکول های مو از یک قسمت از بدن (بانک مو) به قسمت دیگر که دچار ریزش شده (محل گیرنده) منتقل می شود. این کار با توجه به روش کاشت، با استفاده از یک ابزار به نام پانچ (دستی یا اتوماتیک) انجام می شود. گرافت های برداشت شده به عنوان واحدهای فولیکولی شناخته می شوند، سپس در برش های ریزی که در ناحیه طاسی ایجاد شده اند کاشته می شوند. اندازه، شکل و زاویه برش برای طبیعی بودن نتیجه بسیار مهم است و قبل از ایجاد برش ها، جراح طرح کاشت مو را طراحی می کند.


پس از یک دوره ریزش در ماه اول یا دوم، نتایج دائمی معمولا از ماه چهارم شروع به رشد می کنند و نتیجه نهایی کاشت مو پس از ده تا دوازده ماه از زمان کاشت قابل مشاهده خواهد بود. انتخاب کاشت مو به دلایل زیادی تصمیم بزرگی است. وقبل از تصمیم گیری برای پیوند باید وقت بگذارید و خود را آماده کنید، زیرا این یک روش گران قیمت است.


نکاتی برای انجام کاشت مو

انجام تحقیق دقیق و مناسب قبل از اقدام به کاشت مو مهم است تا بدانید قبل و بعد از کاشت مو چه کارهایی باید انجام دهید. توصیه می شود اگر دارویی مصرف می کنید، در جلسه مشاوره و معاینه باید به جراح کاشت مو بگویید، همچنین شما باید تمام سوالات و انتظارات خود را در مورد جراحی با او به طور دقیق در میان بگذارید تا او مناسب ترین روش کاشت مو را برایتان انتخاب کند. تجربه و تخصص جراح برای دریافت نتایج موفقیت آمیز جراحی مو بسیار حیاتی است؛ به همین دلیل باید در مورد تجربه جراح و میزان موفقیت وی تحقیق کنید.


برای بهترین نتایج کاشت مو، باید خود را از قبل آماده کنید، جراح پیوند مو شما را راهنمایی می کند، بنابراین حتماً آنها را با دقت دنبال کنید. البته اقدامات لازم برای انجام مراحل کاشت مو تا حدودی به نوع پیوند بستگی خواهد داشت و با توجه به توصیه های پزشک باید انجام شوند، اما به طور کلی شامل موارد زیر می باشد.

مراقبت های قبل از کاشت مو


مراقبت های پیش از کاشت مو

انتخاب کلینیک کاشت مو در نزدیکی محل زندگی، یا اقامت موقت در نزدیکی کلینیک معتبر انتخابی می تواند ایده خوبی باشد، زیرا در صورت بروز علائمی بعد از پیوند مراجعه به پزشک راحت تر خواهد بود. همچنین بهتر است کسی همراه شما باشد تا پس از اتمام پیوند شما را تا خانه همراهی کند، نیازی به تعطیلات طولانی مدت نخواهید داشت اما برای بهبودی به چند روز زمان نیاز دارید.


در بازه یک ماهه پیش از کاشت مو بهتر است ماساژ پوست سر خود را شروع کنید، شما باید این کار را بین 10 دقیقه تا 30 دقیقه در روز انجام دهید؛ این کار به افزایش جریان خون در پوست سر کمک می کند، همچنین بعد از انجام عمل جراحی باعث بهبودی می شود. ممکن است مجبور شوید یک آزمایش خون یا نوار قلب انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که در وضعیت سلامت خوبی هستید. همچنین ممکن است پزشک استفاده از ماینوکسیدیل را برای شما تجویز کند، که داروی محبوب رشد مجدد مو است، این بستگی به محل طاسی و محل پیوند روی سر شما خواهد داشت.


مراقبت های پیش از کاشت مو در هفته آخر

در هفته آخر پیش از کاشت مو باید مصرف داروهای ضد التهاب، رقیق کننده خون، داروهای گیاهی یا آسپرین را متوقف کنید، همچنین مصرف قرص های ویتامین B و E، به این دلیل که مصرف این قرص ها می توانند باعث خونریزی در نواحی زخم شوند یا بهبود زخم ها را دشوار کنند. علاوه بر این، در این مدت باید از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا الکل رگهای خونی را منبسط می کند، بنابراین تورم را در محل برش افزایش می دهد. در صورت سیگار کشیدن باید سیگار را نیز ترک کنید، سیگار کشیدن باعث می شود بدن بعد از برش خود را به سختی ترمیم کند؛ زیرا هر چیزی که دارای نیکوتین باشد حرکت اکسیژن را در خون شما دشوارتر می کند. این امر همچنین می تواند احتمال ترک جای زخم در محل برش را افزایش دهد، نیکوتین همچنین با خطر عفونت همراه است.


ممکن است پزشک از شما بخواهد که برای تسریع بهبودی خود از یک هفته پیش از کاشت مو، قرص ویتامین C را شروع کنید. همچنین معمولا برای کنترل هر نوع عفونت احتمالی در بدن مصرف آنتی بیوتیک تجویز می شود که پزشک شما را در مورد مقدار و نحوه مصرف راهنمایی می کند. بهتر است قبل از عمل حداقل دو هفته موهای خود را کوتاه نکنید زیرا برش های کاشت مو در خط موی شما پنهان می شوند. در روز پیوند مو، باید موهای خود را به طور معمول با شامپو بشویید، علاوه بر شامپو و نرم کننده از هیچ محصول شیمیایی یا حالت دهنده استفاده نکنید، باید موهای خود را نسبتاً طبیعی نگه دارید. لباسهای گشاد و راحت بپوشید، این کار برای اطمینان از عدم آسیب به محل برداشت یا پیوند در حین تعویض لباس بعد از عمل کاشت مو است.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.