کاشت مو به روش میکروفیت

برای بسیاری از مردان، رشد ریش و سبیل نه تنها به عنوان تغییر ظاهر استفاده می شود، بلکه ممکن است منعکس کننده وضعیت اجتماعی یک فرد یا وسیله ای برای بازنمایی عقاید او باشد. از آنجا که مردان دریافتند که می توانند برخی ویژگی های خود را از طریق موهای صورت خود بیان کنند، در طول سال ها شاهد برش ها و سبک های مختلفی از ریش و سبیل بوده ایم. کاشت ریش و سبیل به کمک آن دسته از افرادی می رود که به دنبال موهای پرپشت در این ناحیه از صورت خود هستند، اما بدن توانایی دستیابی به آن را ندارد.


داشتن ریش و سبیل برای بسیاری از مردان تنها با نتراشیدن صورت حاصل نمی شود و به دلایل مختلفی ممکن است رشد آنها به صورت ناهمگون یا تکه تکه باشد. همانطور که ریزش مو به دلایل مختلفی رخ می دهد، ممکن است این ریزش در سطح صورت و موهای ابرو، ریش و سبیل هم اتفاق بیفتد، همچنین برخی ژن های ارثی موهای صورت را نازک کرده یا امکان رشد هرنوع ریش یا سبیل را ناممکن می کنند. در صورت داشتن هرکدام از این دلایل با بررسی یک متخصص، می توانید از روش های کاشت ریش و سبیل برای رفع آنها بهره ببرید.


کاشت ریش و سبیل

علاوه بر ژنتیک، افزایش سن و برخی بیماری ها سایر دلایل عمده ریزش موهای ریش و سبیل در مردان موارد زیر هستند:

• اسکارهای ناشی از ضربه، سوختگی یا جراحی

• آلوپسی کششی

• طاسی مادرزادی، کمبود مو

• آلوپسی آره آتا

• اسکار پس از تورم فولیکولیت


با وجود این دلایل، گاهی اوقات ممکن است یک ریش پراکنده یا تکه ای برای فرد رشد کند که می تواند به معنای محدود شدن مدل موی صورت باشد. این پراکندگی نیز ممکن است در اثر سوختگی، آسیب دیدگی، زخم یا ژنتیک ایجاد شود، اینجاست که پیوند ریش یا سبیل کاربرد دارد. با موفقیت کاشت ریش و سبیل فرد می تواند از رشد موهای طبیعی و دائمی خود در این نواحی بهره گیرد و در صورت تمایل آنها اصلاح یا رنگ کند.


روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل نیز همانند سایر پیوندها، با برداشت مو از نواحی خاصی از بدن و انتقال آن به ناحیه های فک و بالای لب انجام می شود. روش های کاشت ریش و سبیل نیز همانند کاشت مو بوده و با توجه به مدل انتخابی، وضعیت متقاضی و شرایط جسمی او روش مناسب پیوند انتخاب می شود. در تمام روش های پیوند ریش و سبیل از استخراج واحدهای فولیکولی بهره می گیرند که یک گروه کوچک از چندین فولیکول مو بوده که ممکن است از طریق یک نقطه خروج از طریق پوست برداشت شود. در هر روش حدود 2000 تا 5000 گرافت فولیکول مو از ناحیه اهدا کننده (معمولا پشت سر و همتراز یا پایین تر از گوش ها) برداشته می شود.


قبل از برداشت به ناحیه اهدا کننده و پس از آن به ناحیه گیرنده بی حسی موضعی برای کاهش درد تزریق می شود. پیش از هر چیزی مدل انتخابی شما در منطقه ریش یا سبیل شما طراحی شده و در حین پیوند شیارهای بسیار ریزی برای کاشت مو در ناحیه سبیل و ریش ایجاد می شود. زاویه این شیارها و جهت قرار دادن فولیکول های مو از آن جهت که باعث طبیعی بودن نتیجه می شود، اهمیت بسیار زیادی دارد.

کاشت ریش و سبیل


کاندیدای خوب پیوند ریش و سبیل

کاندیدای مناسب برای پیوند ریش و سبیل مردانی هستند که به طور کلی از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند و :

• مناطق خالی یا لکه دار در منطقه ریش دارند

• رشد کافی مو در پشت یا کناره های سر دارند

• انتظارات واقع بینانه دارند

• علت نداشتن ریش و سبیل دلخواهشان ضربه، ژنتیک، اسکار و مواردی از این دست می باشد.


از آنجا که برای کاشت ریش و سبیل نیاز به برداشت گرافت های مو از بدن خود فرد و مخصوصا از ناحیه پشت سر او می باشد، باید موهای این ناحیه سالم و دارای تراکم مورد نظر متخصص کاشت باشد. با بررسی این ناحیه توسط جراح می توان از کافی بودن فولیکول های مو اطمینان حاصل کرد؛ در صورتی که فرد بانک موی مناسبی نداشته باشد معمولا استفاده سایر روش های درمانی به او توصیه می شود.


بهبودی و نتیجه نهایی کاشت ریش و سبیل

دوران نقاهت پیوند ریش و سبیل بسیار کوتاه بوده و فرد نهایتا بعد از یک روز می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد. ممکن است پوسته های ریزی در اطراف هر فولیکول موی کاشته شده در سبیل یا ریش شما ایجاد شود، اما طی چند روز از بین می روند. حدود دو تا سه هفته بعد از کاشت ریش و سبیل موهای فولیکول ها معمولا دچار ریزش می شوند که در نتیجه شک وارده به آنها می باشد؛ این روند طبیعی بوده و پس از حدود دو تا سه ماه شاهد رشد مجدد فولیکول های کاشته شده خواهید بود.


اگر تا 8 یا 9 ماه پس از پیوند، شاهد ریش و سبیل کامل و سالم باشید می توان گفت که پیوند موفقیت آمیزی داشتید، البته عدم موفقیت در روش های جدید کاشت بسیار نادر است که با انتخاب یک متخصص مجرب و کلینیک معتبر قابل جلوگیری می باشد.


عوارض کاشت ریش و سبیل

بعد از انجام هر جراحی هرچقدر هم کوچک و ساده، برخی عوارض احتمالی در نواحی خاصی رخ می دهد که با آشنایی با آنها و نحوه درست برخورد با آنها می توان آن را به حداقل رساند و سریعتر به بهبودی دست پیدا کرد. عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل به صورت کلی در نواحی اهدا کننده و گیرنده عبارت اند از:

• تورم

• قرمزی

• جای زخم

• بی حسی

• پوسته پوسته شدن


ایجاد زخم در ناحیه اهدا کننده معمول است و به روش پیوند بستگی دارد، اما غالباً رشد طبیعی مو آن را می پوشاند؛ FUE جای زخم های کوچک و اغلب غیرقابل توجهی دارد، اما FUT در پشت سر یک زخم نسبتا چشمگیر ایجاد می کند. نواحی کاشت شده در ریش و سبیل هیچ زخمی نخواهند داشت و تنها پوسته های موقت وجود دارد که پس از چند روز خود به خود از بین خواهند رفت.


مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

برای جلوگیری از هرگونه عوارض شدید و عفونت بعد از کاشت ریش و سبیل نیاز به مراقبت های مخصوص در ناحیه برداشت شده و ناحیه پیوند شده می باشد. هر پزشک با توجه به وضعیت بیمار، روش پیوند و وسعت ناحیه، مراقبت هایی را به بیمار توصیه می کند و ممکن است آنتی بیوتیک هم تجویز کند. به طور کلی مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل شامل موارد زیر می شوند:

✔ هردو ناحیه اهدا کننده و گیرنده باید تمیز نگه داشته شوند.

✔ از شنا کردن، استفاده از سونا یا وان آبگرم و فعالیت شدید که باعث تعریق می شود خودداری کنید.

✔ حداقل تا دو هفته سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید.

✔ به صورت مستقیم در تابش نور خورشید قرار نگیرید.

✔ از لمس، مالیدن و خاراندن مناطق برداشت یا کاشت شده خودداری کنید.


بهتر است تا زمان گفته شده پزشک (معمولا چند روز) صورت خود را نشویید و بهترین زمان اصلاح را نیز از پزشک خود بپرسید، اما حداقل تا دو هفته از انجام آن خودداری کنید.


اگر قصد انجام کاشت ریش و سبیل را دارید جهت اطلاع از قیمت کاشت ریش ، مشاوره و یا تعیین وقت می توانید با کارشناسان کلینیک تخصصی کاشت مو النا در ارتباط باشید. 

مزوتراپی مو
با توجه به شایع شدن مشکلات پوست و مو امروزه در بین عموم مردم جهان که ناشی از دلایل مختلفی از جمله تغذیه نا مناسب ، بیماری های گوناگون ، مشکلات وراثتی ، عوامل فی
ادامه مطلب
میکرونیدلینگ
امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی و تغذیه شاهد مشکلاتی در سلامت جسمی در بسیاری افراد هستیم. یکی از مشکلاتی که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند مشکلات پوست
ادامه مطلب
کاشت مو
تغییر رویه سبک زندگی در دنیای امروزی سبب ایجاد برخی مشکلات برای انسان ها شده است. یکی از مشکلاتی که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند کم پشتی و ریزش مو م
ادامه مطلب
کاشت ابرو به روش انحصاری میکرونیدل
داشتن ابروهای نازک و تتو یا طراحی ابرو با لوازم آرایشی مدت هاست که طرفداران زیادی ندارد و در عوض ابروهایی نسبتا پر و طبیعی محبوبیت زیادی در بین خانم ها پیدا کرد
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.