کاشت مو به روش میکروفیت

تزریق چربی که به آن پیوند چربی، انتقال چربی و lipofilling نیز گفته می شود، روشیست که از چربی خود شخص برای پر کردن بی نظمی ها و فرورفتگی ها استفاده می کند. در حال حاضر این یک روش کاملاً ایمن، طولانی مدت و قابل تحمل و با نتایج طبیعی است که در اوایل دهه نود با روشی های نوین کامل شد؛ هر ساله هزاران نفر تزریق موفق چربی را انجام می دهند و از نتایج آن راضی هستند. در این روش از چربی خود فرد برای تغییر شکل بدن، اصلاح جای زخم ها، پر کردن فرورفتگی های ایجاد شده توسط لیپوساکشن یا جراحی ها و جوان سازی دست و صورت استفاده شود. این روش همچنین یکی از متداول ترین روش هاییست که برای افزایش حجم باسن، گونه، سینه و لب استفاده می شود.


تزریق چربی

تزریق چربی، چربی را از مناطقی که چربی اضافی دارد، برداشت می کند و آن را به مناطقی که کمبود حجم دارد، مانند صورت، دست ها، سینه ها یا باسن تزریق می کند. در این روش ابتدا "ناحیه اهدا کننده" تعیین می شود (مانند شکم یا باسن) و از لیپوساکشن برای استخراج چربی استفاده می شود، سپس چربی ساکشن شده در نواحی مورد نیاز تزریق می شود. چربی با تزریق مقدار کم در بافت به طور مساوی در ناحیه توزیع می شود تا چربی تزریق شده توسط بافت سالم احاطه شود؛ این اطمینان می دهد که چربی پیوند شده با بافت های اطراف که اکسیژن و مواد مغذی را تامین می کنند، در تماس است.


حدود 50٪ از چربی تزریق شده زنده خواهد ماند و چربی باقی مانده برای همیشه ماندگار خواهد بود؛ به طور معمول برای دستیابی به نتایج مطلوب چندین مرحله انتقال چربی مورد نیاز است. این یک عمل جراحی جزئی است که می تواند به صورت سرپایی در اتاق درمان یا در اتاق عمل انجام شود. محل های معمول بدست آوردن چربی شامل شکم و پهلوها، بازوها، باسن و ران ها هستند. مدت زمان تزریق چربی به میزان چربی، اندازه مناطق تحت درمان و تعداد محل های لیپوساکشن بستگی دارد؛ بدیهی است که برای پر کردن صورت به چربی کمتری نسبت به تقویت سینه یا باسن خود نیاز خواهید داشت.


کاندید مناسب تزریق چربی

هدف از تزریق چربی افزایش یا پر کردن مناطق دارای کمبود حجم و چین و چروک است که نسبت به سایر پرکننده های موقت تاثیر طولانی تری خواهد داشت. برای انجام تزریق چربی حتما باید نواحی اهدا کننده ای داشته باشید که بتوان از آنها چربی گرفت؛ همچنین بسیار مهم است که شما دارای سلامت جسمی بوده و مخصوصا هیچ مشکلی در گردش خونتان به دلایل پزشکی یا سیگار کشیدن نداشته باشید. داشتن انتظارات واقع بینانه درمورد نتیجه دریافتی از تزریق چربی بسیار اهمیت دارد، در جلسه مشاوره علاوه بر توضیح نتیجه دریافتی و روند انجام، متقاضی نیز باید تمام شرایط پزشکی و داروهای مورد استفاده خود را شرح دهد.


برای رفع چروک های صورت مانند خطوط خنده، خط اخم و پیشانی، می توان چربی را از شکم ، ران یا سایر نواحی برداشته و به صورت تزریق کرد؛ همچنین محل زخم های آکنه و مناطق فرورفته صورت، لب ها و گونه ها را نیز می توان پر کرد.

تزریق چربی


تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

چربی مورد نیاز با توجه به ناحیه تزریق از قسمتی از بدن شما گرفته می شود، شسته و خالص می شود و سپس با سوزن های مخصوص به قسمت هایی که نیاز به بزرگ (یا پر) شدن دارند تزریق می شود؛ ممکن است لازم باشد چندین بار تزریق چربی را تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. تزریق چربی را می توان به عنوان یک فرآیند سه مرحله ای توضیح داد: (1) برداشت (2) تصفیه و انتقال و (3) تزریق.


برداشت: با توجه به ناحیه مورد نظر برای تزریق چربی، جراح محلی را برای برداشتن چربی انتخاب و به آن بی حس کننده موضعی تزریق می کند؛ سپس یک برش کوچک در ناحیه برداشت چربی ایجاد کرده و با استفاده از یک روش استریل، یک کانول متصل به سرنگ را وارد می کند تا چربی به دقت استخراج شود (لیپوساکشن).


تصفیه و انتقال: هنگامی که چربی کافی از ناحیه اهدا کننده بدست آمد، جراح آن را پردازش می کند تا سلول های چربی را برای انتقال به سرنگ های کوچک تزریق، آماده و تصفیه کند. تصفیه ممکن است نیاز به استفاده از سانتریفیوژ برای چرخاندن چربی یا فرآیند فیلتراسیون برای از بین بردن ناخالصی ها قبل از تزریق داشته باشد.


تزریق: منطقه تعیین شده برای تزریق آماده می شود، جراح یک سوزن حاوی چربی را به محل مورد نظر وارد می کند و این حالت تا رسیدن به وضعیت مورد نظر چند بار تکرار می شود. هر بار که سوزن خارج می شود، یک رشته از بافت های چربی با دقت در لایه های بافت طبیعی بدن قرار می دهند.


برخی از پزشکان برای ایجاد کانتور رضایت بخش، ماساژ مناطق تزریق را توصیه می کنند، برخی دیگر ترجیح می دهند تنها به تکنیک قرارگیری متکی باشند؛ جراح همچنین ممکن است یک پانسمان یا باند را روی قسمت تزریق شده قرار دهد.


مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

پزشک در جلسه مشاوره دستورالعمل های کامل قبل از عمل را ارائه می دهد، به سوالات شما پاسخ می دهد، یک شرح حال پزشکی دقیق را انجام می دهد و یک معاینه فیزیکی را انجام می دهد تا تناسب اندام و سلامت شما را برای این روش تعیین کند. معمولا قبل از عمل، جراح از شما می خواهد:

• از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs: Advil ، Motrin ، Aleve) و ویتامین ها یا رژیم های هومیوپاتی که می توانند خونریزی را افزایش دهند، خودداری کنید.

• مصرف سیگار خود را قطع کنید.

• با کسی هماهنگ کنید تا بعد از جراحی شما را به خانه برساند و حداقل در بیست و چهار ساعت اول در کنار شما باشد.


پس از تزریق چربی، شما دستورالعمل های دقیق در مورد مراقبت های بعد از جراحی خود را دریافت می کنید؛ پزشک به شما توصیه می کند که چگونه از مکانهایی که چربی از آنها استخراج شده مراقبت کنید. در ادامه برخی از مراقبت های کلی برای بهبودی پس از تزریق چربی آورده شده است:

✔ تورم و کبودی بلافاصله بعد از برداشت و تزریق چربی نمایان می شود و معمولا بعد از سه روز شدت آن کم می شود. علاوه بر داروی تجویزی پزشک می توانید برای کاهشورم و کبودی در روز اول از کمپرس سرد منظم استفاده کنید.

✔ تا چند روز از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.

✔ از مصرف محصولات فعال مانند رتینول ها و ویتامین C خودداری کنید.

✔ تا چند روز بعد از تزریق فعالیت بدنی شدید و ورزش نکنید.


عوارض جانبی تزریق چربی

خوشبختانه عوارض قابل توجه تزریق چربی نادر است، این روش معمولاً بدون هیچ مشکل اساسی انجام می شود. تنها اسکارهای به جا مانده ممکن است ناشی از لیپوساکشن باشد، که برای برداشت چربی از محل اهدا کننده استفاده می شود. از آنجا که برش های لیپوساکشن کوچک است، جای زخم نیز کوچک بوده و معمولا نامشخص می باشد، بیشتر اسکارها به مرور زمان کمرنگ می شوند. برخی از عوارض احتمالی تزریق چربی عبارتند از:

• کبودی و تورم

• حساسیت به لمس

• جای زخم

• عکس العمل های آلرژیتیک

• هماتوم یا سروما (تجمع خون یا مایعات در زیر پوست که ممکن است نیاز به برداشتن داشته باشد)

• عفونت


چنانچه قصد انجام تزریق چربی را دارید در خصخص این عمل و همچنین درباره قیمت تزریق چربی می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی النا در ارتباط باشید تا همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.


لیپوماتیک
چاقی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل بیماری زا امروزه در جهان شناخته می شود که به دلایل مختلفی از جمله عدم تغذیه مناسب امکان به وقوع پیوستن آن وجود دارد.اما امرو
ادامه مطلب
بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی نوعی جراحی برای رفع افتادگی پلک می باشد که معمولا شامل برداشتن پوست، عضلات و چربی اضافی است. با افزایش سن، پلک ها کشیده و عضلات نگهدارنده آنها ضعیف
ادامه مطلب
تزریق ژل
با افزایش سن و نازک شدن بافت های صورت، خطوطی اطراف چشم، بینی و دهان پدیدار می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. پرکننده های پوستی می توانند حجم از دست ر
ادامه مطلب
تزریق بوتاکس
به طور معمول از بوتاکس برای کمک به درمان خطوط اخم و لبخند، چروک پیشانی و هایپرهیدروز استفاده می شود. بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی تزریقیست که برای آرام سازی عدم ت
ادامه مطلب
پروتز سینه
یکی از انواع خدمات زیبایی ارائه شده در کلینیک النا پروتز سینه می باشد.جراحی یا ایمپلنت سینه Breast augmentation که به نام پروتز سینه نیز شناخته می شود یک جراحی
ادامه مطلب
جراحی بینی
بسیاری از افراد بینی بزرگ، دارای قوز یا انحراف را مشکلی برای رسیدن به زیبایی صورت خود می بینند. جراحی بینی در کشور ایران تقاضای بسیار زیادی دارد که در سال های ا
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.