کاشت مو به روش میکروفیت

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی و تغذیه شاهد مشکلاتی در سلامت جسمی در بسیاری افراد هستیم. یکی از مشکلاتی که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند مشکلات پوست و مو می باشد. این تغییر سبک سبب ریزش مو و یا کم پشت شدن مو می شود. به همین دلیل روش های گوناگونی را امروزه جهت درمان این معضل شاهد هستیم.


روش های درمانی زیادی امروزه جهت جلوگیری از ریزش مو و یا تقویت مو مانند مزوتراپی مو ، پی آر پی ، درمان با استفاده از دارو و... مورد استفاده قرار می گیرد که هریک از آن ها حاصل سال ها تحقیق و آزمایش می باشد. میکرونیدلینگ یکی از روش های درمانی است که به منظور جوانسازی پوست و مو امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.


مهم ترین خاصیت میکرونیدلینگ مو جلوگیری از ریزش مو و یا کاهش آن می باشد. همچنین بر طبق بررسی های به عمل آمده این روش تاثیر زیادی بر روی ریزش موی ارثی دارد و تا حد زیادی می تواند از این اتفاق جلوگیری به عمل آورد. چنانچه فرد به موقع اقدام به درمان ریزش مو نماید با استفاده از این روش های درمانی می تواند جلوی ریزش موی خود را گرفته و به درمان آن بپردازد. اما چنانچه ریزش مو شدید شده باشد و فرد دچار طاسی و کم پشتی زیادی شود ، در این صورت تنها روش درمان کاشت مو می باشد.


میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ مو از سال 1990 تاکنون به منظور تقویت و جلوگیری از ریزش مو انجام می شود. این روش به منظور تقویت و افزایش ضخامت مو شناخته می شود. روش انجام میکرونیدلینگ مو بدین صورت است که پزشک متخصص با استفاده از سوزن های بسیار ظریف ( با ضخامت 0.25 تا 3 میلی متر) که بر روی دستگاهی مخصوص سوار می شوند و ایجاد سوراخ های بسیار ریز در کف سر انجام می شود.


در این روش هدف اصلی سلول های میانی پوست سر می باشند که با ایجاد چنین سوراخ های تحریک می شوند. این تحریک سبب ترشح فیبر و کلاژن در قسمت های تحت تاثیر می شود که این امر باعث تقویت فولیکول مو می شود. علاوه بر این سلول های بنیادی که عامل مهمی در رشد و تقویت مو می باشد با انجام این روش بیشتر از قبل ترشح می شوند و این اتفاق رشد بیشتر مو را در پی دارد.


اگر در کنار این روش درمانی از دیگر روش های درمانی با استفاده از دارو مانند استفاده از محلول ماینوکسیدیل استفاده شود ، انجام این کار باعث جذب بهتر دارو خواهد شد که یکی دیگر از عوامل تقویت مو تلقی می گردد.


مزایای میکرونیدلینگ مو

✔ درمان بیماری آلوپسیا

✔ کاهش و درمان ریزش مو

✔ عدم درد غیر قابل تحمل در هنگام انجام میکرونیدلینگ

✔ افزایش جریان خون در پوست سر که سبب تقویت فولیکول مو می شود.

✔ افزایش تاثیر پذیری سایر روش های درمانی با استفاده دارو مانند ماینوکسیدیل و پی آر پی

✔ میکرونیدلینگ مو بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود و روشی غیر تهاجمی می باشد.

✔ مراقبت های پس از انجام این روش بسیار محدود و دوره نقاهت بسیار کمی دارد.

✔ و...

میکرونیدلینگ مو


مدت زمان انجام میکرونیدلینگ مو توسط پزشک متخصص چیزی در حدود 10 دقیقه در هر جلسه به طول می انجامد. همچنین در صورت نیاز پزشک می تواند پیش از انجام این روش از بی حسی موضعی جهت عدم احساس هرگونه درد استفاده نماید.


عوارض میکرونیدلینگ مو

در این روش شاهد عوارض بسیار معدود و گذرا خواهیم بود که برخی از آن ها عبارتند از:

• ایجاد کبودی و زخم در سطح پوست

• قرمز شدن پوست در محل میکرونیدلینگ

• ایجاد ورم و درد گذرا طی چند روز پس از انجام

• ایجاد عفوند پس از انجام میکرونیدلینگ در صورت عدم رعایت مراقبت های لازم


تمامی عوارض ذکر شده نهایتا با گذشت 5 روز از بین خواهد رفت.


چه افرادی نمی توانند از روش میکرونیدلینگ مو استفاده نمایند؟

پیش از هر چیز افرادی که قصد انجام میکرونیدلینگ مو را دارند می بایست با پزشک متخصص خود در ارتباط بوده و با آن مشورت نمایند. اما این روش درمانی برای بعضی از افراد مناسب نبوده و نمی توانند از آن استفاده نمایند. این موارد عبارتند از: بانوان باردار ، کسانی که دچار بیماری پوستی از جمله اگزما یا آکنه هستند ، افرادی که دچار بیماری دیابت هستند.


مراقبت های پس از انجام میکرونیدلینگ مو

دستوالعمل هایی به منظور عدم ایجاد عفونت پس از انجام میکرونیدلینگ مو وجود دارد که می بایست رعایت شود. تمیز نگه داشتن محل انجام میکرونیدلینگ طی چند روز پس از انجام و همچنین استفاده از آنتی بیوتیک هایی که پزشک متخصص تجویز کرده است سبب عدم ایجاد عفونت خواهد شد.


از دیگر مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ مو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• عدم استفاده از شامپوهای معمولی طی دو روز بعد از انجام این روش(شامپوی مناسب برای شست و شو توسط پزشک تجویز می شود)

• استفاده از مواد آبرسان که دارای ماده هیالورونیک اسید می باشد طی 48 ساعت پس از انجام این روش

• جلوگیری از مصرف برخی مواد مانند آلفا و بتا هیدروکسی ، ویتامین C ، رتینول و لایه بردارها تا یک هفته پس از میکرونیدلینگ مو

• اجتناب از شنا طی مدت زمان 3 روز پس از انجام این روش

• عدم انجام فعالیت های شدید تا 2 روز که به سبب آن شاهد ایجاد تعریق بر روی پوست سر هستیم.

• استفاده از تغذیه غذایی تجویز شده توسط پزشک و جلوگیری از هرگونه استرس پس از انجام این روش.


در پایان چنانچه قصد انجام میکرونیدلینگ موی سر خود را دارید در صورت مشاوره و یا تعیین وقت می توانید با کارشناسان کلینیک پوست و مو النا در ارتباط باشید.


مزوتراپی مو
با توجه به شایع شدن مشکلات پوست و مو امروزه در بین عموم مردم جهان که ناشی از دلایل مختلفی از جمله تغذیه نا مناسب ، بیماری های گوناگون ، مشکلات وراثتی ، عوامل فی
ادامه مطلب
کاشت مو
تغییر رویه سبک زندگی در دنیای امروزی سبب ایجاد برخی مشکلات برای انسان ها شده است. یکی از مشکلاتی که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند کم پشتی و ریزش مو م
ادامه مطلب
کاشت ابرو به روش انحصاری میکرونیدل
داشتن ابروهای نازک و تتو یا طراحی ابرو با لوازم آرایشی مدت هاست که طرفداران زیادی ندارد و در عوض ابروهایی نسبتا پر و طبیعی محبوبیت زیادی در بین خانم ها پیدا کرد
ادامه مطلب
کاشت ریش و سبیل
برای بسیاری از مردان، رشد ریش و سبیل نه تنها به عنوان تغییر ظاهر استفاده می شود، بلکه ممکن است منعکس کننده وضعیت اجتماعی یک فرد یا وسیله ای برای بازنمایی عقاید
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.