کاشت مو به روش میکروفیت

چاقی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل بیماری زا امروزه در جهان شناخته می شود که به دلایل مختلفی از جمله عدم تغذیه مناسب امکان به وقوع پیوستن آن وجود دارد.


اما امروزه روش های گوناگونی جهت کاهش وزن و سایز وجود دارد که به وسیله پیشرفته ترین تکنولوژی ها قابل انجام می باشد.یکی از پیشرفته ترین متد ها به منظور از بین بردن چربی های اضافه در بدن و کاهش سایز لیپوماتیک می باشد. با استفاده از این روش می توان افراد به سایز دلخواه خود رسیده و چاقی موضعی خود را درمان نمایند.


روش انجام لیپوماتیک

عملکرد جراحی لیپوماتیک به صورت غیر تهاجمی صورت می گیرد که از مرایای این عمل به شما می رود اما با توجه به نوع عمل می بایست توسط کلینیک معتبر و تحت نظر پزشک متخصص صورت گیرد و در غیر این صورت امکان به وجود آمدن مشکلات خطرناکی وجود خواهد داشت. افتادگی پوست ، از بین رفتن تناسب در بدن ، ایجاد خونریزی و... برخی از مشکلاتی است که در صورت عدم انجام صحیح و اصولی لیپوماتیک امکان رخ دادنشان وجود دارد.


با استفاده از روش لیپوماتیک برداشت بافت های چربی مضر از بدن انجام می گیرد. این کار با استفاده از دستگاه مخصوص و به کمک پزشک انجام خواهد شد. دستگاه مخصوصی که جهت انجام این کار ساخته شده است دارای لوله ای به نام کانولا می باشد که چربی را با استفاده از ارتعاش از بدن خارج  می نماید. این روش بدون نیاز به لیزر و یا حرارت انجام می شود و به همین دلیل کمترین میزان آسیب را به بدن خواهد رساند.


با استفاده از روش لیپوماتیک احتمال هرگونه عفونت در محل برداشت به حداقل رسیده که از جمله مزایای این روش نسبت به لیپوساکشن می باشد. در روش لیپوساکشن احتمال آسیب به سیستم اعصاب و یا رگ های خونی وجود دارد اما در این روش با وجود محافظتی که دستگاه به وجود خواهد آورد شاهد این مشکلات نخواهیم بود.


دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک شامل کمپرسوری مخصوص می باشد که به وسیله آن هوای فشرده شده به لوله ای که به آن اشاره خواهد شد منتقل می گردد. ارتعاشی که در این لوله ایجاد می گردد در لایه زیر پوست در جهات مختلف انجام می شود که این کار سبب شکسته شدن بافت سلول های چربی می شود و بدین صورت چربی استحکام خود را از دست داده و از بدن خارج می گردد.


در حقیقت دستگاه لیپوماتیک علاوه بر استفاده از لرزش با فرستادن امواج اینفراسونیک سبب از بین بردن و تخریب بافت های چربی می شود. بهترین و مجهز ترین دستگاه لیپوماتیک که امروزه در کلینیک النا از آن استفاده می شود دستگاه SP6 می باشد که دارای تاییده سازمان غذا و دارو کشور آمریکا می باشد.


مزایای لیپوماتیک چیست؟

✔ ایجاد عفونت در این روش بسیار کم و نادر می باشد. همچنین تورم ناشی از بعد از عمل طی 2 الی 3 روز از بین خواهد رفت.

✔ استفاده از گن مخصوص پس از عمل در این روش به مدت 2 هفته نیاز است در صورتی که در سایر روش های مانند لیپوساکشن چیزی در حدود 6 ماه می باشد. (البته با توجه به میزان چربی و یا سن فرد ممکن است مدت زمان استفاده از گن تا یک ماه افزایش یابد.)

✔ با استفاده از روش لیپوماتیک میزان کوفتگی بعد از عمل به کمترین میزان نسبت به سایر روش ها خواهد رسید

✔ یکنواختی برداشت چربی از مهم تریم مزیت های لیپوماتیک می باشد که این مزیت سبب خواهد شد شاهد گوله شدن بافت های چربی در برخی نواحی نباشیم.

✔ در این روش ایجاد آسیب به ترابکولای پوست به کمترین میزان خواهد رسید.

✔ عدم نیاز به بیهوشی و استفاده از داروی بی حسی موضعی جهت انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک


عوارض احتمالی عمل لیپوماتیک

احتمال ایجاد عارضه در هر عملی وجود دارد و لیپوماتیک از این قاعده مستثنی نیست. اما اگر انجام این روش تحت نظر کلینیک معتبر و پزشک متخصص صورت گیرد شاهد کمترین میزان عوارض خواهیم بود. انجام این روش درمانی چیزی در حدود 20 سال است که در دنیا انجام می گیرد و امتحان خود را پس داده است. امروزه با توجه به انجام لیپوماتیک به وسیله جدیدترین دستگاه ها شاهد بهترین درمان با کمترین عوارض هستیم. به طور کلی عوارض احتمالی لیپوماتیک عبارت است از:

• ایجاد کوفتگی در محل عمل به خصوص در افرادی که سن بالایی دارند.

• ایجاد زخم در محل ورود لوله که ساکشن و ویبره از طریق آن انجام می گیرد.

• در صورت عدم انجام اصولی لیپوماتیک احتمال افتادگی پوست در ناحیه وجود دارد.

• این روش دائمی نبوده و در صورت عدم مراقبت از شیوه تغذیه احتمال بازگشت چربی وجود دارد.

• داروی بی حسی مورد استفاده در این روش ممکن است سبب ایجاد حساسیت در بعضی از افراد شود.

• ایجاد عفونت در محل عمل در صورت عدم رعایت بهداشت و استریل های مورد نیاز


مراقبت های قبل از انجام لیپوماتیک

پیش از انجام عمل لیپوماتیک نیاز به جلسه مشاوره با پزشک متخصص می باشد تا راهنمایی ها و آمادگی هایی جهت انجام این کار صورت گیرد. در روز عمل بهتر است فرد ناشتا باشد. به طور کلی پیش از انجام لیپوماتیک شاخص توده بدنی شما توسط پزشک محاسبه شده و بر اساس آن میزان برداشت چربی محاسبه می گردد.


همچنین طی مدت زمان 2 هفته قبل از انجام عمل لیپوماتیک می بایست از مصرف الکل و سیگار خودداری شود. استفاده از داروهای انعقاد خود همچون آسپیرین می بایست دو روز قبل از عمل متوقف شود. یکی دیگر از مراقبت های پیش از لیپوماتیک عدم استفاده از ویتامین E می باشد.


مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

توصیه هایی در خصوص نحوه تغذیه و مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک وجود دارد که پزشک آن را با شما در میان خواهد گذاشت. از مهم ترین مراقبت هایی که می بایست پس از انجام این عمل انجام شود می توان به عدم انجام فعالیت های سنگین و یا بلند کردن اجسام سنگین تا 2 هفته پس از عمل و عدم راه رفتن و ایستادن طولانی مدت اشاره کرد.


عمل لیپوماتیک برای چه افرادی انجام نمی شود؟

پیش از انجام عمل لیپوماتیک پزشک فرد را مورد معاینه قرار خواهد داد و بنا به تشخیص او این عمل انجام خواهد گرفت اما در کل افرادی که دچار بیماری هایی همچون چاقی مفرط یا هموفیلی هستند نمی توانند از این روش استفاده نمایند. همچنین کسانی که دچار بیماری های سیستم ایمنی هستند تنها با نظر پزشک می توانند از این روش بهره ببرند.


بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی نوعی جراحی برای رفع افتادگی پلک می باشد که معمولا شامل برداشتن پوست، عضلات و چربی اضافی است. با افزایش سن، پلک ها کشیده و عضلات نگهدارنده آنها ضعیف
ادامه مطلب
تزریق ژل
با افزایش سن و نازک شدن بافت های صورت، خطوطی اطراف چشم، بینی و دهان پدیدار می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. پرکننده های پوستی می توانند حجم از دست ر
ادامه مطلب
تزریق بوتاکس
به طور معمول از بوتاکس برای کمک به درمان خطوط اخم و لبخند، چروک پیشانی و هایپرهیدروز استفاده می شود. بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی تزریقیست که برای آرام سازی عدم ت
ادامه مطلب
پروتز سینه
یکی از انواع خدمات زیبایی ارائه شده در کلینیک النا پروتز سینه می باشد.جراحی یا ایمپلنت سینه Breast augmentation که به نام پروتز سینه نیز شناخته می شود یک جراحی
ادامه مطلب
جراحی بینی
بسیاری از افراد بینی بزرگ، دارای قوز یا انحراف را مشکلی برای رسیدن به زیبایی صورت خود می بینند. جراحی بینی در کشور ایران تقاضای بسیار زیادی دارد که در سال های ا
ادامه مطلب
تزریق چربی
تزریق چربی که به آن پیوند چربی، انتقال چربی و lipofilling نیز گفته می شود، روشیست که از چربی خود شخص برای پر کردن بی نظمی ها و فرورفتگی ها استفاده می کند. در حا
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.