کاشت مو به روش میکروفیت

با افزایش سن و نازک شدن بافت های صورت، خطوطی اطراف چشم، بینی و دهان پدیدار می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. پرکننده های پوستی می توانند حجم از دست رفته را برای صاف شدن چین و چروک پوست، افتادگی لب و دستیابی به ظاهر جوان تر در صورت کمک کنند.روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که از بهترین آن ها می توان به تزریق چربی و تزریق ژل اشاره نمود. تزریق ژل یکی از پرطرفدارترین روش ها به منظور حجیم سازی و پرکنندگی پوستی به شمار می رود.پرکننده ها موادی مصنوعی یا طبیعی ژل مانند هستند که به بافت های صورت در زیر پوست تزریق می شوند، به همین دلیل به طور عمده به تزریق ژل شناخته می شوند. با توجه به اینکه کاهش حجم صورت ممکن است به اندازه چین و چروک مورد بحث قرار نگیرد اما علاوه بر اینکه پرکننده ها به عنوان درمانی برای کمک به کاهش چین و چروک شناخته می شوند، یک روش درمانی ایده آل برای افزایش حجم صورت نیز هستند. پرکننده های صورت همچنین می توانند مشکلات مختلف پوستی مانند باقی ماندن جای جوش را برطرف کنند.


کاربرد و شرایط تزریق ژل

سالانه بیش از 1 میلیون زن و مرد از روش درمانی تزریق ژل استفاده می کنند که می تواند یک روش مقرون به صرفه برای جوانتر به نظر رسیدن بدون جراحی باشد. کاربردهای تزریق انواع پرکننده ها در موارد مشترک عبارتند از:

✔ خطوط اطراف بینی و دهان را محو می کنند

✔ حجم گونه ها یا شقیقه های فرو رفته را افزایش می دهند

✔ لب ها را پر حجم و بلند کنید

✔ چین و چروک در نقاط مختلف صورت را از بین می برند

✔ تقارن را در صورت بهبود می بخشند


تزریق ژل فقط باید توسط یک متخصص معتبر با تجربه که به انواع تکنیک های تزریق تسلط دارد انجام شود، علاوه بر تکنیک تزریق اندازه مواد پرکننده و ناحیه درمان نیز اهمیت بسیاری در نتیجه دریافتی دارند. اکثر فیلرها قابل جذب هستند، بنابراین نتایج موقتی را ارائه می دهند که بسته به محصول و شرایط بدن شخص، از ماهها تا چند سال باقی می مانند. شما کاندید مناسبی برای تزریق ژل نیستید اگر:

• پوست شما به هر دلیلی ملتهب است (به عنوان مثال ،اگر بثورات پوستی، آکنه فعال، کهیر و غیره دارید)

• شما به هر یک از مواد پرکننده حساسیت دارید

• اختلال خونریزی دارید

• شما باردار، در دوران شیردهی یا زیر 18 سال هستید

• پوست شما به زخم حساس است (به عنوان مثال کلوئید یا رشد بیش از حد بافت اسکار)


پرکننده ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

انواع محصولات پرکننده مورد تأیید FDA وجود دارند که جراحان زیبایی از آنها استفاده می کنند؛ به طور کلی فیلرها بر اساس ماده ای که از آن ساخته می شوند دسته بندی می شوند. همیشه اطمینان حاصل کنید که تزریق ژل را با موادی دریافت می کنید که مورد تأیید FDA باشد.


1. اسید هیالورونیک (HA)

اسید هیالورونیک ماده ای طبیعی است که در پوست انسان یافت می شود و کمک می کند تا پوست کشیده و مرطوب شود. بیشتر ژل های HA با لیدوکائین تزریق می شوند تا به کاهش درد در حین و بعد از تزریق کمک کنند.


2. کلسیم هیدروکسیلاپاتیت (CaHA)

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم نیز ماده ای طبیعی است که عمدتا در استخوان های انسان یافت می شود. ذرات کلسیم در اندازه میکروسکوپی در ژل قرار میگیرند و به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می کنند و به طور معمول برای ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک استفاده می شود.

تزریق ژل


3. اسید پلی-ال- لاکتیک

پلی-ال-لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی زیست سازگار، به این معنی که استفاده از آن در بدن بی خطر است و سالهاست که در وسایل پزشکی مانند بخیه ها استفاده می شود. محصولات حاوی اسید لاکتیک پلی-ال از نظر فنی به عنوان "محرک های کلاژن" طبقه بندی می شوند، زیرا مکانیسم اصلی آنها برای صاف کردن خطوط ریز از طریق کمک به پوست برای بازسازی کلاژن طبیعی است.


4. پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) ماده ای مصنوعی و زیست سازگار است که در بیشتر قرن گذشته در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. وجود PMMA در ژل ها باعث ایجاد پشتیبانی مداوم بوده و در زیر پوست باقی می ماند؛ آنها همچنین حاوی کلاژن هستند.


با وجود محصولات متنوع در بازار، بدون راهنمایی و نظارت یک پزشک اقدام به تزریق ژل نکنید، هر محصول منحصراً فرموله شده تا از بافت، تراکم و عمق تزریق خاصی برخوردار باشد، به این معنی که برخی از مواد پرکننده برای مناطق خاصی بهتر کار می کنند.


روش انجام تزریق ژل

تزریق ژل یک روش غیر جراحی بوده و به طور معمول به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. در ابتدا یک جلسه مشاوره بین شما و پزشک تنظیم میشود تا علاوه بر مشخص کردن هدف، در مورد سابقه بیماری، آلرژی و در کل اطلاعاتی درمورد وضعیت سلامتی خود را در اختیاز پزشک قرار دهید. پیش از شروع کار ناحیه مورد نظر برای تزریق کاملا تمیز شده و بی حسی موضعی معمولا به شکل کرم به شما داده می شود. البته برخی از مواد پرکننده حاوی لیدوکائین (ماده بیهوشی خفیف) هستند که باعث کاهش درد در حین و بعد از تزریق می شود. سپس اپراتور مقدار دقیق ژل را توسط سوزن به زیر پوست تزریق می کند؛ بسته به محصول و نواحی تحت درمان معمولا بلافاصله پس از تزریق ژل می توانید نتایج را مشاهده کنید.


یک جلسه تزریق ژل حدود 15 دقیقه طول می کشد و برخی از فیلرها نیاز دارند در جلسات ترمیمی با فاصله چند هفته انجام شوند. شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق ژل به روال عادی زندگی خود برگردید، اما ممکن است پزشک از شما بخواهد که یک روز را استراحت و تا چند روز از ورزش یا سایر فعالیت های سنگین اجتناب کنید.


عوارض جانبی تزریق ژل

مانند هر درمان زیبایی دیگر بعد از تزریق ژل کمی درد و برخی عوارض شایع سطحی در اطراف محل تزریق وجود خواهد داشت. این عوارض جانبی معمولا در طول یک هفته خود بخود از بین خواهند رفت، اما اگر علائم تا 3 روز پس از تزریق بدتر شد باید با پزشک خود تماس بگیرید. شایع ترین عوارض جانبی تزریق ژل عبارتند از:

• سرخی

• ورم

• درد

• کبودی

• خارش

• جوش


در حالی که سایر موارد کمتر شایع و در برخی موارد نادر هستند، باید از عوارض جانبی زیر آگاه باشید:

• عفونت

• نشت فیلر از طریق محل تزریق

• حرکت فیلر از یک منطقه به منطقه دیگر

• واکنش التهابی به ژل تزریق شده

• آسیب به رگهای خونی


ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری پرکننده های پوستی به محصول، منطقه درمان و بیمار بستگی دارد؛ به طور کلی هرچه محصول چگالتر باشد و عمیق تر تزریق شود ماندگاری بیشتری خواهد داشت. برای حفظ نتایج و اثر بخشی بیشتر پزشکان تکرار و ترمیم جلسات تزریق ژل را توصیه می کنند. تزریق ژل روی لب ها کمی سریعتر از تزریق در چین و چروک های سایر مناطق انجام می شوند، از بین می روند. فیلرهای مصنوعی تمایل بیشتری به ماندگاری دارند، زیرا جذب بدن نمی شوند.


فیلر هیالورونیک اسید موقت ترین گزینه هستند و به همین دلیل اغلب برای بار اول متقاضیان تزریق ژل توصیه می شوند؛ این فیلر معمولاً از 6 تا 12 ماه طول می کشد تا بدن ذرات را به تدریج و به طور طبیعی جذب کند. برخی از مواد پرکننده HA، مانند VOLUMA، فرموله شده اند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند اما معمولاً محدود به برخی مناطق، مانند گونه ها هستند. فیلر CaHA به طور معمول ضخیم تر از اسید هیالورونیک است و به طور معمول ماندگاری بیشتری نیز دارد، یعنی برای بیشتر بیماران حدود 12 ماه باقی می ماند. از اسید پلی-ال-لاکتیک به طور معمول برای درمان چین و چروک های عمیق صورت استفاده می شود و نتایج آن می تواند بیش از 2 سال باقی بماند.


با توجه به نکات مطرح شده چنانچه قصد انجام تزریق ژل و یا سایر خدمات زیبایی را داشته باشید ، جهت انجام مشاوره و یا تعیین وقت می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی النا در ارتباط باشید.


لیپوماتیک
چاقی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل بیماری زا امروزه در جهان شناخته می شود که به دلایل مختلفی از جمله عدم تغذیه مناسب امکان به وقوع پیوستن آن وجود دارد.اما امرو
ادامه مطلب
بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی نوعی جراحی برای رفع افتادگی پلک می باشد که معمولا شامل برداشتن پوست، عضلات و چربی اضافی است. با افزایش سن، پلک ها کشیده و عضلات نگهدارنده آنها ضعیف
ادامه مطلب
تزریق بوتاکس
به طور معمول از بوتاکس برای کمک به درمان خطوط اخم و لبخند، چروک پیشانی و هایپرهیدروز استفاده می شود. بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی تزریقیست که برای آرام سازی عدم ت
ادامه مطلب
پروتز سینه
یکی از انواع خدمات زیبایی ارائه شده در کلینیک النا پروتز سینه می باشد.جراحی یا ایمپلنت سینه Breast augmentation که به نام پروتز سینه نیز شناخته می شود یک جراحی
ادامه مطلب
جراحی بینی
بسیاری از افراد بینی بزرگ، دارای قوز یا انحراف را مشکلی برای رسیدن به زیبایی صورت خود می بینند. جراحی بینی در کشور ایران تقاضای بسیار زیادی دارد که در سال های ا
ادامه مطلب
تزریق چربی
تزریق چربی که به آن پیوند چربی، انتقال چربی و lipofilling نیز گفته می شود، روشیست که از چربی خود شخص برای پر کردن بی نظمی ها و فرورفتگی ها استفاده می کند. در حا
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.