کاشت مو به روش میکروفیت

یکی از انواع خدمات زیبایی ارائه شده در کلینیک النا پروتز سینه می باشد.جراحی یا ایمپلنت سینه Breast augmentation که به نام پروتز سینه نیز شناخته می شود یک جراحی برای افزایش اندازه سینه ها می باشد؛ این روش شامل قرار دادن پروتزهایی در زیر بافت یا عضلات سینه است. برای برخی از خانم ها، افزایش حجم سینه برای زیبایی و احساس اطمینان بیشتر است و برای برخی بازسازی شرایط نامساعدیست که به دلایل مختلف بوجود آمده اند. اگر به هر دلیلی قصد جراحی پروتز سینه را دارید، در ابتدا با یک جراح متخصص درمورد روند جراحی، خطرات احتمالی، نتایج، عوارض و مراقبت های بعدی مشورت کنید.


پروتز سینه

جراحی سینه (نوعی جراحی پلاستیک) برای بزرگ کردن و تقویت سینه ها و بازیابی شکل، اندازه و حجم آنهاست که بعد از شرایط پزشکی تغییر شکل داده اند. در صورت هریک از موارد زیر می توانید جراحی سینه را انجام دهید:

• اگر فکر می کنید سینه هایتان کوچک است یا یکی از آنها کوچکتر از دیگریست، با پروتز سینه عدم تقارن در ظاهر خود را رفع می کنید و اعتماد به نفس برای پوشیدن لباس های دلخواهتان را بدست می آورید.

• در صورتی که به دلایلی مثل بارداری، شیردهی یا کاهش وزن شدید حجم قابل توجهی را از دست داده اید، با جراحی سینه می توانید به حجم مورد نظر خود دست یابید.

• اگر بعد از جراحی سینه به دلایل دیگر، سینه های نامتوازن و ناهموار دارید، می توانی توسط پروتز آن ها را اصلاح کنید.

• برای دستیابی به سینه های سالم، ترمیم، از بین بردن سلولهای سرطانی (در صورت وجود) و اصلاح نقص در زنان مبتلا به سرطان سینه از این روش استفاده می شود.


عمل جراحی پروتز سینه می تواند اندازه و شکل سینه را تغییر دهد و باعث بهبود تصویر بدن و عزت نفس شما شود، اما باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید. در این روش می توان پروتزها را بعد از مدت خاصی تغییر داد و اگر کسی از نحوه تاثیر آنها ناراضی باشد، می توان آنها را جایگزین یا حذف کرد. همچنین باید توجه داشته باشید که سینه های شما بعد از پروتز با افزایش سن تغییر می کنند و در اثر افزایش یا کاهش وزن نیز تغییر حالت و حجم دهند.


مراحل جراحی پروتز سینه

در برخی موارد جراحی پروتز سینه با بی حسی موضعی انجام می شود، اما اغلب این عمل در حین بیهوشی عمومی صورت می گیرد. برای قرار دادن پروتز سینه، جراح در ابتدا یک برش در زیر سینه، زیر بغل و اطراف نوک سینه (پیری آئولار) ایجاد می کند؛ سپس بافت سینه را از عضلات و بافت همبند قفسه سینه جدا می کند. این وضعیت یک فضای جیب مانند را در پشت یا جلوی خارجی ترین عضله دیواره قفسه سینه (عضله سینه) ایجاد می کند که پروتز در آن قرار می گیرد. این پروتز ها از نظر شکل ظاهری، میزان برجستگی، رنگ و مواد تشکیل دهنده متفاوتند که با توجه به نظر پزشک و انتخاب بیمار بکار گرفته می شوند. هنگامی که پروتز در جای خود قرار گرفت، جراح برش را با بخیه می بندد و آن را پانسمان می کند.

پروتز سینه


عوارض پروتز سینه

عوارض شایع عمل پروتز سینه عبارتند از:

• وجود اسکار در بافت ها

• کبودی

• درد و تورم

• تغییر در احساس سینه


این عوارض بعد از جراحی تا چند هفته وجود دارند و معمولا با مرور زمان از بین می روند و جای زخم کمرنگ می شود اما ممکن است گاهی کاملاً از بین نرود. سایر عوارض نادر و شدیدتر جراحی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• عفونت

• تغییر وضعیت کاشت

• نشت یا پارگی پروتز


اصلاح این عوارض ممکن است نیاز به عمل جراحی بیشتری داشته باشد. اگر متوجه تغییراتی در سینه های خود ماندد گرمای غیرعادی یا قرمزی شدید، با پزشک خود تماس بگیرید. ویزیت ها و پیگیری مداوم و آزمایش های غربالگری مناسب می توانند عوارض احتمالی مربوط به جراحی ایمپلمت سینه را شناسایی و برطرف کنند.


مراقبت های قبل و بعد از جراحی پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه را می توان در یک کلینیک یا مرکز سرپایی بیمارستان انجام داد. ممکن است قبل از جراحی به ماموگرافی پایه نیاز داشته باشید، همچنین پزشک ممکن است داروهای خاصی را قبل از جراحی توصیه یا قطع کند، به عنوان مثال، پرهیز از آسپرین یا سایر داروهایی که می توانند خونریزی را افزایش دهند مهم است. اگر سیگار می کشید، جراح از شما می خواهد برای مدتی، حدود چهار تا شش هفته قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید. احتمالاً همان روز عمل جراحی سینه می توانید به خانه بروید، این روش به ندرت نیاز به بستری در بیمارستان دارد. اما حتما هماهنگ کنید که کسی بعد از جراحی شما را به خانه برساند و حداقل برای اولین شب در کنار شما باشد.


در دوران بهبودی استفاده از یک باند فشاری یا سوتین ورزشی برای پشتیبانی و قرارگیری پروتزهای سینه، کمک می کند. جراح همچنین ممکن است داروهای ضد درد را نیز تجویز کند، دستورالعمل های پزشک خود را در مورد بازگشت به فعالیت های منظم و کار دنبال کنید. باید حداقل به مدت دو هفته از فعالیت های سنگین، هر چیزی که نبض یا فشار خون شما را بالا ببرد، خودداری کنید. همچنین پزشک به شما توصیه می کند برای افزایش سلامتی، ورزش، رژیم غذایی سالم و ترک عادت های ناسالم مانند سیگار کشیدن و پرخوری را در روتین خود وارد کنید. اگر جراح از بخیه هایی استفاده کند که به خودی خود جذب نمی شوند برای برداشتن آنها نیاز به یک جلسه معاینه خواهید داشت.


نکاتی در خصوص پروتز سینه:

✔ پروتز سینه از افتادگی سینه شما جلوگیری نمی کند و در صورت نیاز جراح به شما لیفت سینه را نیز توصیه کند.

✔ تضمینی برای ماندگاری ایمپلنت سینه تا یک عمر نیست، متوسط طول عمر ایمپلنت حدود 10 سال است؛ سینه نیز مانند سایر اعضای بدن پیر می شود و عواملی مانند افزایش یا کاهش وزن ممکن است حالت آن را تغییر دهند.

✔ انجام ماموگرافی با پروتز سینه پیچیده تر خواهد بود، اگر پروتز سینه دارید علاوه بر انجام ماموگرافی معمول، به معاینات تخصصی اضافی نیز نیاز خواهید داشت.

✔ جراحی سینه ممکن است در شیردهی اختلال ایجاد کند؛ بعضی از خانم ها می توانند به راحتی شیر دهی را ادامه دهند در حالی که برای دیگران، شیردهی یک چالش خواهد بود.

✔ بیمه عمل جراحی پروتز سینه را پوشش نمی دهد، مگر اینکه از نظر پزشکی لازم باشد مانند انجام ماستکتومی mastectomy برای سرطان سینه؛ جراحی زیبایی و افزایش حجم سینه تحت پوشش بیمه نیست.

✔ اگر تصمیم دارید که پروتزهای خود را بردارید، ممکن است به لیفت سینه یا جراحی اصلاحی دیگر برای کمک به بازسازی ظاهر سینه خود نیاز داشته باشید.

✔ FDA نظارت مستمر با MRI سینه را پنج تا شش سال پس از قرار دادن در غربالگری پارگی پروتز سینه، توصیه می کند، سپس هر دو یا سه سال یکبار توصیه می شود. سونوگرافی می تواند یک روش غربالگری جایگزین باشد، مگر اینکه علائمی داشته باشید.


لیپوماتیک
چاقی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل بیماری زا امروزه در جهان شناخته می شود که به دلایل مختلفی از جمله عدم تغذیه مناسب امکان به وقوع پیوستن آن وجود دارد.اما امرو
ادامه مطلب
بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی نوعی جراحی برای رفع افتادگی پلک می باشد که معمولا شامل برداشتن پوست، عضلات و چربی اضافی است. با افزایش سن، پلک ها کشیده و عضلات نگهدارنده آنها ضعیف
ادامه مطلب
تزریق ژل
با افزایش سن و نازک شدن بافت های صورت، خطوطی اطراف چشم، بینی و دهان پدیدار می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. پرکننده های پوستی می توانند حجم از دست ر
ادامه مطلب
تزریق بوتاکس
به طور معمول از بوتاکس برای کمک به درمان خطوط اخم و لبخند، چروک پیشانی و هایپرهیدروز استفاده می شود. بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی تزریقیست که برای آرام سازی عدم ت
ادامه مطلب
جراحی بینی
بسیاری از افراد بینی بزرگ، دارای قوز یا انحراف را مشکلی برای رسیدن به زیبایی صورت خود می بینند. جراحی بینی در کشور ایران تقاضای بسیار زیادی دارد که در سال های ا
ادامه مطلب
تزریق چربی
تزریق چربی که به آن پیوند چربی، انتقال چربی و lipofilling نیز گفته می شود، روشیست که از چربی خود شخص برای پر کردن بی نظمی ها و فرورفتگی ها استفاده می کند. در حا
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.