کاشت مو به روش میکروفیت

بسیاری از افراد بینی بزرگ، دارای قوز یا انحراف را مشکلی برای رسیدن به زیبایی صورت خود می بینند. جراحی بینی در کشور ایران تقاضای بسیار زیادی دارد که در سال های اخیر همواره روند صعودی داشته، به همین دلیل جراحان زیبایی بینی ایران در این امر تبحر بسیاری داشته و شناخته شده اند. جراحی زیبایی بینی Rhinoplasty جراحی است با هدف تغییر شکل بینی، بهبود تنفس یا هر دو انجام میشود. قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایین آن غضروف است، جراحی بینی می تواند باعث تغییر استخوان، غضروف، پوست یا هر سه مورد شود.


جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی می تواند اندازه، شکل یا تناسب بینی را برای زیبایی بیشتر تغییر دهد و همچنین برای ترمیم ناهنجاری های ناشی از آسیب، اصلاح نقص مادرزادی یا بهبود برخی از مشکلات تنفسی انجام می شود. این جراحی یکی از رایج ترین انواع جراحی های پلاستیک است که در حال حاضر انجام می شود. تکنیک های دقیقی که در عمل بینی به کار برده می شود، نتیجه ای زیبا و با ظاهری طبیعی را تضمین می کند که می تواند ظاهر کل صورت شما را برای همیشه بهبود ببخشد. در بیشتر موارد نتایج جراحی بینی دائمی هستند، اما باید این نکته را در نطر بگیرید که با افزایش سن اعضای چهره از جمله بینی کمی تغییر خواهد کرد. افراد به دلایل مختلفی جراحی زیبایی بینی را انتخاب می کنند که اغلب شامل یک یا چند مورد زیر است:

✔ کاهش یا افزایش اندازه بینی

✔ تغییر شکل نوک یا پل بینی

✔ محدود شدن دهانه سوراخ های بینی

✔ تغییر زاویه بین بینی و لب بالا

✔ اصلاح نقایص مادرزادی

✔ ترمیم آسیب ها

✔ رفع مشکلات تنفسی


نکته مهم برای دستیابی به نتیجه دلخواه انتخاب جراح معتبر بر اساس تجربه، مهارت و برخورد او می باشد؛ در جلسه مشاوره این فرصت را خواهید داشت که در مورد نتیجه مورد نظر خود با پزشکتان صحبت کنید. در این جلسه باید در مورد سابقه پزشکی کامل خود شامل اطلاعاتی در مورد جراحی های قبلی، شرایط پزشکی گذشته و حال و آلرژی و داروهای فعلی جراحتان را مطلع کنید.


کاندیدای مناسب جراحی بینی

نامزدهای ایده آل برای جراحی بینی افرادی هستند که در وضعیت سلامتی خوبی قرار داشته و انتظارات واقع گرایانه ای از عمل خود دارند. حداقل سن برای انجام جراحی بینی 18 سال است تا مطمئن شوید که بینی شما کاملاً رشد کرده و در مقابل جراحی واکنش خوبی نشان خواهد داد. بهتر است زمانی اقدام به جراحی بینی کنید که شرایط زیر را داشته باشید:

• اگر از شکل، اندازه یا زاویه بینی خود ناراضی هستید

• اگر بینی شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است یا متناسب با بقیه صورت نیست

• اگر مشکلات تنفسی ناشی از وضعیت داخلی بینی دارید

• اگر یک نقص مادرزادی دارید که دوست دارید بهبود یابد

• اگر قوز بینی یا نوک بینی دارید که آویزان، خیلی بلند یا پهن است

جراحی بینی


روند جراحی بینی

مرحله پیش از جراحی بینی، جلسه مشاوره و معاینه است که در آن پزشک یک معاینه کامل بدنی را انجام می دهد و نیاز به انجام یک آزمایش کامل هم خواهید داشت. معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند تا مشخص کند که چه تغییراتی باید ایجاد شود و ویژگی های جسمی مانند ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی چگونه تأثیر می گذارد. همچنین از زوایای مختلف بینی شما نیز عکسبرداری می شود؛ برخی از جراحان از نرم افزار رایانه ای استفاده می کنند تا به شما نشان دهد انتظار چه نتایجی را داشته باشید. عمل جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرام بخش انجام می شود که بستگی به ترجیح جراح و نوع عمل شما دارد و در مشاوره اولیه با شما مطرح می گردد.


برای انجام جراحی بینی دو روش وجود دارد: تکنیک بسته ای که در آن برش در داخل بینی ایجاد و روش باز که برش بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود؛ با هر دو روش جراحی معمولاً از یک تا چند ساعت طول می کشد. جراح بینی شما این برش ها را برای دسترسی به استخوان ها و غضروف هایی که از بینی پشتیبانی می کنند، ایجاد می کند. اگر یکی از اهداف جراحی کاهش اندازه سوراخ های بینی شما باشد، برش های کوچکی در پایه آنها نیز ایجاد می شود. سپس استخوان و غضروف به شکل مورد نظر تراشیده می شود، پس از آن پوست از روی چارچوب جدید بینی شما ترمیم می شود. در پایان از آتل برای محافظت از بینی و کمک به حفظ ساختار جدید استفاده شده و بخیه های کوچک برای بسته شدن برشها با دقت بسیار زیاد انجام می شود.


جراح شما ممکن است استفاده از پیوند غضروف را در حین جراحی برای کمک به پشتیبانی یا ساختار لازم ببیند؛ این پیوند به طور کلی با قرض گرفتن غضروف از سپتوم (دیواره تقسیم بین دو مجرای تنفسی بینی) ایجاد می شود. اگر غضروف کافی در تیغه بینی وجود نداشته باشد (به دلیل جراحی یا ضربه قبلی)، سایر منابع احتمالی می توانند شامل غضروف گوش (بدون تغییر ظاهر گوش) یا غضروف دنده (غالباً از یک بانک بافت) باشند.


روند بهبودی جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی معمولا به طور سرپایی انجام می شود و شما کمی (چند ساعت) بعد از جراحی به خانه می روید. ممکن است به دلیل دریافت بیهوشی خواب آلوده باشید و احساس ناراحتی و درد خفیف تا متوسط داشته باشید بنابراین مهم است که شخصی پس از جراحی تا چند روز اول در کنار شما بماند. در 24 ساعت اول بعد از جراحی، در صورتتان احساس ورم، درد در بینی و سردرد خفیف حواهید داشت، برای تسکین این موارد می توانید از داروهای مسکن تجویز شده استفاده کنید. تورم و کبودی اطراف بینی در بیشتر بیماران در ابتدا افزایش می یابد و حدود دو تا چهار روز پس از جراحی به اوج خود می رسد؛ استفاده از کمپرس سرد به کاهش درد و کاهش تورم و کبودی کمک می کند. کلیه پانسمان ها، آتل و بخیه ها معمولاً ظرف یک هفته پس از جراحی بینی برداشته می شوند.


کمی خونریزی در روز اول یا بعد از عمل معمول است و ممکن است در طی هفته های اول احساس گرفتگی بینی داشته باشید. در طی چند هفته اول پس از جراحی متوجه بهبود قابل توجه خود خواهید شد اما تا چندین هفته از مالیدن، گرفتن و ضربه به بینی خودداری کنید. پس از جراحی رگ های خونی کوچک ممکن است در سطح پوست ظاهر شوند که معمولاً جزئی هستند اما در بعضی موارد می توانند دائمی باشند. وقتی جراحی زیبایی بینی از داخل بینی انجام می شود هیچ جای زخمی وجود ندارد و هنگامی که برش از پایین بینی ایجاد می شود یا وقتی نیاز به اصلاح سوراخهای بینی باشد، جای زخم جزئی وجود خواهد داشت و معمولاً طی چند هفته پس از جراحی قابل مشاهده نیست.


تورم بینی بعد از جراحی به تدریج فروکش می کند، بنابراین ممکن است نتایج نهایی جراحی بینی شما برای یک سال یا بیشتر مشخص نباشد.


خطرات و عوارض جراحی بینی

تمام روشهای جراحی درجاتی از خطر و عوارض جانبی را به همراه دارند، اما عوارض جراحی زیبایی بینی بسیار کم و کوتاه مدت است. مانند هر عمل جراحی دیگر، می توانید با پیروی از دستورالعمل های مراقبتی قبل و بعد از جراحی که به شما ارائه می شود، به کاهش این عوارض کمک کنید. عوارض عمومی جراحی بینی به طور معمول درد، تورم، کبودی، ترشحات خونی و گرفتگی هستند که معمولا در همه افراد وجود دارند. شدت و زمان رفع این عوارض علاوه بر مراقبت های بعدی به شرایط جسمی او و مهارت جراح بستگی دارد. به ندرت عوارض و خطرات زیر مشاهده می شوند:

• کاهش حس بویایی

• عفونت

• خون دماغ شدن

• تورم مداوم

• عدم تقارن

• نیاز به جراحی بیشتر


لیپوماتیک
چاقی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل بیماری زا امروزه در جهان شناخته می شود که به دلایل مختلفی از جمله عدم تغذیه مناسب امکان به وقوع پیوستن آن وجود دارد.اما امرو
ادامه مطلب
بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی نوعی جراحی برای رفع افتادگی پلک می باشد که معمولا شامل برداشتن پوست، عضلات و چربی اضافی است. با افزایش سن، پلک ها کشیده و عضلات نگهدارنده آنها ضعیف
ادامه مطلب
تزریق ژل
با افزایش سن و نازک شدن بافت های صورت، خطوطی اطراف چشم، بینی و دهان پدیدار می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. پرکننده های پوستی می توانند حجم از دست ر
ادامه مطلب
تزریق بوتاکس
به طور معمول از بوتاکس برای کمک به درمان خطوط اخم و لبخند، چروک پیشانی و هایپرهیدروز استفاده می شود. بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی تزریقیست که برای آرام سازی عدم ت
ادامه مطلب
پروتز سینه
یکی از انواع خدمات زیبایی ارائه شده در کلینیک النا پروتز سینه می باشد.جراحی یا ایمپلنت سینه Breast augmentation که به نام پروتز سینه نیز شناخته می شود یک جراحی
ادامه مطلب
تزریق چربی
تزریق چربی که به آن پیوند چربی، انتقال چربی و lipofilling نیز گفته می شود، روشیست که از چربی خود شخص برای پر کردن بی نظمی ها و فرورفتگی ها استفاده می کند. در حا
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.